NeoPedia
رئیس مركز توسعه فناوری های راهبردی خبر داد:

انعقاد 11 قرارداد بین شركت های دانش بنیان و مسئولان در حوزه آب

انعقاد 11 قرارداد بین شركت های دانش بنیان و مسئولان در حوزه آب

نئوپدیا: رئیس مركز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی از انعقاد 11 قرارداد بین شركتهای دانش بنیان و مسئولان حوزه آب آگاهی داد.به گزارش نئوپدیا به نقل از مهر، دكتر اسماعیل قادری فر امروز در گردهمایی فناورانه سازمان ها و صنایع شركت های دانش بنیان و استارت آپ های آب، خشكسالی، فرسایش و محیط زیست در صندوق نوآوری و شكوفایی اظهار داشت: هم اكنون دو نسل در حوزه زیست بوم استارت آپی وجود دارد؛ استارت آپ های فعال در عرصه فناوری اطلاعات و استارت آپ های فعال در همه فناوری ها.
وی اضافه كرد: امروز خوشبختانه شاهد فعالیت ۱۲۰ شتاب دهنده در امتداد شتاب دهی استارت آپ های فعال هستیم.
قادری فر با اشاره به اینكه از این تعداد ۲۰ شتاب دهنده دانش بنیان هستند، اظهار داشت: هدف این است كه فعالان بخش خصوصی بتوانند اعضای خودرا پیدا كنند و ما می توانیم در امتداد پشتیبانی از آنها به واسطه شتاب دهنده ها آنها را در راه اصلی قرار دهیم.
رئیس مركز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینكه برنامه های خوبی در بحث مدیریت آب آشامیدنی، صنعتی و كشاورزی وجود دارد و در این زمینه تعاملات خوبی بین منابع و بازار برقرار شده است، اظهار داشت: این رویداد می تواند زمینه خوبی برای انعقاد قراردادهایی در امتداد پروژه های آب باشد؛ اگر رویدادی به قرارداد منتهی نشود ارزشی ندارد.
وی با اشاره به اینكه از ۴۶۰۰ شركت دانش بنیانی كه فعال می باشند، بیشتر از ۱۵۰ شركت در حوزه آب، خشكسالی، فرسایش و محیط زیست فعالیت می نمایند اظهار داشت: این نشان میدهد گام بزرگی در این حوزه به واسطه شركت های دانش بنیان برداشته شده است.
قادری فر اشاره كرد: در مبحث آب و محیط زیست مشكلات و معضلاتی دیده می شود كه پاسخگوی این مشكلات راهكارهای فناورانه و علمی است بر این مبنا مقرر است در آخرین روز این گردهمایی ۱۱ قرارداد بین شركت های دانش بنیان و مسئولان منعقد شود.


منبع:

1398/09/09
22:50:24
5.0 / 5
4812
تگهای خبر: شركت , صنعت , فناوری , گردهمایی
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
NeoPedia