NeoPedia

تلاش دادستان های آمریكا برای ممنوع كردن تفنگ های چاپ سه بعدی

تلاش دادستان های آمریكا برای ممنوع كردن تفنگ های چاپ سه بعدی

نئوپدیا: با گسترش تولید تفنگ هایی كه با چاپگرهای سه بعدی طراحی می شوند، بیشتر از 20دادستان در آمریكا در تلاش هستند تا استفاده از این نوع تفنگ ها را ممنوع كنند.به گزارش نئوپدیا به نقل از انگجت، ۲۱ دادستان كل در آمریكا با یكدیگر متحد شده اند تا دولت ترامپ را به سبب ممنوع نكردن استفاده از تفنگ های چاپ سه بعدی مورد پیگرد قضائی قرار دهند.
دادخواست مورد اشاره كه پنج شنبه گذشته تقدیم دادگاه شده، قوانین دولت فدرال آمریكا در زمینه قانونی بودن تولید تفنگ با استفاده از چاپگرهای سه بعدی زیر سوال می برد و خواهان توقف این روند و غیرقانونی اعلام شدن انتشار دستورالعمل تولید تفنگ های مورد اشاره در اینترنت می گردد.
یكی از مشكلات جدی تفنگ های چاپ سه بعدی این است كه فاقد شماره ثبت هستند و همین مورد ردگیری مالك و نحوه استفاده از آنها را بسیار دشوار می سازد. از همین رو مجرمان و جنایتكاران همچون علاقمندان به استفاده از چنین اسلحه هایی هستند.
نبرد بر سر غیرقانونی اعلام كردن استفاده از تفنگ های چاپ سه بعدی در آمریكا از سال ۲۰۱۳ شروع شد. در این سال برای نخستین بار شركتی در تگزاس نقشه چاپ سه بعدی یك تفنگ را منتشر نمود كه بارگذاری بیشتر از صدهزار كپی از آن سبب نگرانی مخالفان استفاده آزادانه از اسلحه در آمریكا شد.
به دنبال این رویداد وزارت خارجه آمریكا این اقدام را نقض قوانین قاچاق بین المللی اسلحه توصیف كرد و خواهان توقف آن شد. در مقابل شركت سازنده به آزادی های مصرح در قانون اساسی آمریكا متوسل شده و از اقدام خود دفاع كرد. از آن زمان تا امروز و با شكایت های گوناگون دو طرف به دادگاه، تولید اسلحه چاپ سه بعدی به یك مناقشه مهم حقوقی در ایالات متحده تبدیل شده است.


منبع:

1398/11/05
22:41:57
5.0 / 5
4289
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
NeoPedia