NeoPedia

كارگاه همتایابی بین المللی حوزه نانو الیاف

كارگاه همتایابی بین المللی حوزه نانو الیاف

به گزارش نئوپدیا كارگاه همتایابی بین المللی حوزه نانو الیاف در جهت همكاریهای بین المللی در زمینه نانوالیاف در دانشگاه امیركبیر برگزار می گردد.به گزارش نئوپدیا به نقل از دانشگاه صنعتی امیركبیر، دكتر امیر گلرو در دومین كارگاه همتایابی بین المللی حوزه نانو الیاف در دانشگاه صنعتی امیركبیر اظهار داشت: برای این كارگاه بین المللی ۷۰ پروپزال ارسال شد كه ۴۰ پروپزال مورد پذیرش اولیه قرار گرفتند.
وی اضافه كرد: سال قبل نخستین دوره این كارگاه برگزار گردید كه در حوزه های مختلف بود سال جاری این كارگاه به صورت خاص در حوزه نانو الیاف برگزار گردید چونكه دانشگاه های ایران در این عرصه در سطح جهان فعالیتهای قابل ملاحظه ای دارند.
مدیرهمكاری های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی امیركبیر تصریح كرد: برای این كارگاه بین المللی به ۳۰ هزار نفر در كل جهان اطلاعات ارسال شد كه در مجموع ۷۰ پروپزال ارسال و بعد از بررسی های اولیه ۴۰ پروپزال پذیرش شد كه براین اساس همتایان داخلی و خارجی مبادرت به تدوین پروپزال های مشترك كردند.
گلرو تصریح كرد: در انتها برگزاری این كارگاه ۳ پروپزال برتر انتخاب و برای تبدیل شدن به محصول از آنها حمایت مالی صورت می گیرد.
وی عنوان كرد: مجموعه مركز صنعتی سازی نانوفناوری كاربردی كه زیرمجموعه ستادهای فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است در این كارگاه حضور دارد و مقرر است از طرح های برتر حمایت مالی انجام دهد.
مدیرهمكاری های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی امیركبیر تصریح كرد: در این كارگاه ۸ میهمان خارجی از كشورهای عراق، آفریقای جنوبی، اسلواكی و مالزی حضور دارند. برگزاری این كارگاه منجر خواهد شد تا ارتباط علمی و عملی میان اساتید داخلی و خارجی كشور ایجاد و از این طریق قادرخواهیم بود در حوزه نانو الیاف محصولات مشترك تولید نماییم.
وی با اشاره به اینكه دانشگاه صنعتی امیركبیر با بیشتر از ۱۰۰ دانشگاه خارجی تفاهم نامه علمی دارد، اظهار داشت: درحال حاضر با تمام این دانشگاه ها در حال همكاری در حوزه های مختلف علمی هستیم.
مدیرهمكاری های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی امیركبیر تصریح كرد: برگزاری این كارگاه بستری را فراهم می آورد تا ارتباطات بین المللی دانشگاه صنعتی امیركبیر گسترش یابد و بتوانیم در حوزه نانو الیاف هم همكاری مشترك بین المللی داشته باشیم.

1398/12/04
22:47:22
5.0 / 5
4151
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان نئوپدیا
NeoPedia