NeoPedia

طرح لیزینگ محصولات فن بازار اجرا می شود

طرح لیزینگ محصولات فن بازار اجرا می شود

به گزارش نئوپدیا رئیس شبكه فن بازار ملی ایران اظهار داشت: شركت های فناور و دانش بنیان مورد تایید شبكه فن بازار ملی ایران می توانند از خدمات لیزینگ استفاده كنند.به گزارش نئوپدیا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، میلاد صدرخانلو رئیس شبكه فن بازار ملی ایران، اجرایی شدن طرح «لیزینگ محصولات دانش بنیان » را گامی در جهت گسترش عدالت اجتماعی در حوزه فناوری خواند.
وی اظهار نمود: شبكه فن بازار ملی ایران (از زیر مجموعه های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری)، طرحی خاص برای لیزینگ محصولات دانش بنیان و فناور را تدوین كرد و منابع تامین شده كه از صندوق نوآوری و شكوفایی است را با همكاری صندوق توسعه تكنولوژی های جدید اجرایی كرد.
رئیس شبكه فن بازار ملی ایران در ادامه با اشاره لزوم های اجرای چنین طرحی، اظهار داشت: در اجرایی كردن طرح لیزینگ محصولات دانش بنیان و فناور از شبكه كشوری، بروكرهای شبكه فن بازار ملی ایران كمك گرفته شده است و آنها، هم در مرحله نیاز سنجی و هم در مرحله ارزیابی درخواست ها، به اجرایی شدن این طرح كمك می كنند.
صدرخانلو، با توضیح اقدامات انجام گرفته برای اجرای بهینه تر این طرح، بیان كرد: این احساس وجود داشت كه طرح های در رابطه با لیزینگ محصولات دانش بنیان و فناور، آنچنان كه باید و شاید به تمام كشور تسری پیدا نمی كند و تنها مختص به پایتخت و چند شهر بزرگ هستند.
وی اضافه كرد: شبكه سراسری فن بازار ملی ایران این ظرفیت را در اختیار دارد تا با تسری این طرح به تمام كشور و خصوصاً شهرهای كوچك و كم برخوردار، گامی در جهت اجرای عدالت اجتماعی در حوزه فناوری بردارد.
صدرخانلو، نحوه اطلاع رسانی در مورد این طرح را به دو روش عنوان نمود و اضافه كرد: در روش اول اطلاع رسانی با كمك بروكرهای شبكه فن بازار ملی ایران در سراسر كشور انجام می گیرد و به موازات آن یك اطلاع رسانی خاص، مختص جامعه هدف طراحی شده است، تا بتوان بهترین اثر بخشی ممكن را از این طرح به دست آورد.
وی اضافه كرد: این طرح به شركت های فناور و دانش بنیان كمك می نماید تا محصولات خودرا با شرایط ویژه ای به شركت های خریدار، ارائه نمایند. خط اعتباری تامین شده از طرف صندوق نوآوری و شكوفایی بوسیله صندوق ‎ توسعه تكنولوژی های جدید به این طرح اختصاص می یابد.
به گفته وی، شركت های فناور و دانش بنیان مورد تایید شبكه فن بازار ملی ایران می توانند از خدمات لیزینگ استفاده كنند.


منبع:

1398/12/05
14:03:57
5.0 / 5
3709
تگهای خبر: تكنولوژی , خدمات , خرید , شركت
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
NeoPedia