NeoPedia
معرفی طرح های برگزیده دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم؛

تهیه طرح خدمات مشاوره پژوهشی در زمینه جلوگیری از تهدیدات فضای تبادل اطلاعات

تهیه طرح خدمات مشاوره پژوهشی در زمینه جلوگیری از تهدیدات فضای تبادل اطلاعات

به گزارش نئوپدیا طرح خدمات مشاوره پژوهشی در زمینه واكنش فوری به حوادث و جلوگیری از تهدیدات و صدمه پذیری های فضای تبادل اطلاعات توسط پژوهشگران تحصیلات تكمیلی و صنعتی و فناوری پیشرفته تهیه و بعنوان یكی از طرح های صنعتی برگزیده دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراكز آموزش عالی كشور ارائه شد.


به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، در این پروژه ضمن رصد و شناسایی تهدیدات امنیتی در رابطه با فضای مجازی استان كرمان، راهكارهای مناسب برای واكنش فوری به حوادث در جهت مأموریت های محوله مركز ماهر پیشبینی شده است.
در این طرح همچنین، خدمات موردنیاز در سطح ملی شامل تهدیدشناسی، كشف صدمه پذیری ها و انجام رصدهای امنیتی در سطح ملی، رصد وضعیت امنیتی فضای مجازی استان، آموزش و ترویج امنیت در استان و سطح كشور، همكاری در زمینه تربیت ۱۰ هزار نیروی متخصص امنیت در كشور و كمك به پاكسازی آلودگی های بدافزاری سامانه ها و زیرساخت های ارتباطی، كشف صدمه پذیری های روز صفر عرضه می شود.
تربیت ۱۰ هزار نیروی متخصص در حوزه امنیت سایبری و ایجاد اشتغال برای ۱۰ هزار نفر، برگزاری هفت دوره آموزشی برای مدیران و كارمندان سازمان ها در سطوح مختلف، انجام بیشتر از ۲۴۰ آزمون نفوذ روی سامانه های استانی و ملی، كشف و گزارش بیشتر از ۱۳۰ صدمه پذیری در سامانه های استانی و ملی، برگزاری دو رزمایش سایبری در سطح استان كرمان، تولید بیشتر از ۴۰ مستند امنیتی و تولید دو ابزار امنیتی از دستاوردهای ویژه این طرح برگزیده است.
بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، عقد قرارداد پژوهشی در سال ۱۳۹۸ به منظور توسعه و تكمیل فعالیتهای انجام شده در طرح انجام شده از برنامه های آتی جهت توسعه طرح است.1398/12/06
15:32:07
5.0 / 5
3861
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان نئوپدیا
NeoPedia