NeoPedia
رئیس دانشكده پزشكی دانشگاه علوم پزشكی ایران اعلام كرد

تعداد طرح ها و مقاله های سال98

تعداد طرح ها و مقاله های سال98

به گزارش نئوپدیا رئیس دانشكده پزشكی دانشگاه علوم پزشكی ایران اظهار داشت: دانشكده پزشكی با وجود ۶۳۴ عضو هیئت علمی و ۳۴۲۱ دانشجو دارای۶۸ H-index است. تعداد مقالات عرضه شده در دانشكده پزشكی طی چهار سال گذشته رشد داشته و حدود ۳۸ طرح و ۴۴ مقاله پژوهشی در سال ۹۸، عرضه شده است.


به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، نشست ادواری دانشكده های دانشگاه علوم پزشكی ایران با بررسی چالش های دانشكده پزشكی و با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشكی ایران، معاونان، روسای دانشكده ها و مدیران، امروز چهارشنبه، هفتم اسفند ۹۸ تشكیل شد.
در این نشست دكتر جلیل كوهپایه زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشكی ایران بر تعامل و بهره برداری از امكانات تصریح كرد و اضافه كرد: در مدیریت های تحت پوشش باید تعامل نزدیك در سطوح مختلف برقرار شود و مدیران سطوح بالاتر پیگیری امور را به عهده بگیرند. باید یك بازبینی آنی و دقیق با نگاه بلند نظرانه جهت بررسی چالش ها صورت گیرد و حل موضوعاتی كه مورد نیاز است تسریع یابد. برای حل مسائل گروه های مختلف؛ سیاست كافی نیست بلكه راهبرد مورد نیاز است.
وی با اشاره به بودجه دانشگاه علوم پزشكی ایران در سال آینده بیان نمود: فرآیندها باید شفاف باشد و از ظرفیت ها و توانایی های موجود در جهت درآمدزایی بهره برداری نمود. آموزش های مجازی باید عملیاتی شود و اقدامات جهت پیشبرد امور از حالت شكلی خارج و اجرایی شود.
كوهپایه زاده از زحمات همكاران دانشكده پزشكی دانشگاه علوم پزشكی ایران تشكر و اظهار نمود: این دانشكده از برخی دانشگاه های سطح كشور بزرگتر است.
وی در ادامه، از خرید تجهیزات مورد نیاز آموزشی و پژوهشی با همكاری ستاد نانو جهت دانشكده ها اطلاع داد.
در بخش دیگری از این نشست، دكتر كامران آقاخانی، رئیس دانشكده پزشكی دانشگاه علوم پزشكی ایران ؛ گزارشی از عملكرد دانشكده پزشكی را عرضه كرد و اضافه كرد: دانشكده پزشكی با وجود ۶۳۴ عضو هیئت علمی و ۳۴۲۱ دانشجو دارای۶۸ H-index است. تعداد مقالات عرضه شده در دانشكده پزشكی طی چهار سال گذشته رشد داشته و حدود ۳۸ طرح و ۴۴ مقاله پژوهشی در سال ۹۸، عرضه شده است.
رئیس دانشكده پزشكی با اشاره به اجرای سامانه طبیب جهت لاگ بوك دانشجویان، تصریح كرد: در مورد طرح های ارتباط با صنعت، گروه فیزیك پزشكی با شش طرح و پزشكی اجتماعی با ۱۰ طرح، بعنوان برترین گروه های دانشكده پزشكی در این عرصه به شمار می روند.
در ادامه چالش های دانشكده پزشكی همچون چالش های گروه های پژوهشی، تخصصی، تحصیلات تكمیلی، مهارت های بالینی، امور هیئت علمی، دانشجویی فرهنگی، مالی و اداری و پزشكی عمومی مطرح و پیرامون بررسی مسائل موجود بحث و تبادل نظر شد كه از مهمترین آنها می توان به مواردی چون، عدم پرداخت بودجه مورد نیاز، تأمین نیروی انسانی، عدم خرید مواد آزمایشگاهی ضروری، مشكلات مربوط به حوزه فناوری، عدم سازماندهی در برگزاری آزمون ها، مستعمل شدن ابزار و وسایل تحقیقاتی، روند ارزشیابی آموزش های بالینی، پرونده ارتقاء اساتید و در نظر گرفتن امتیاز برای اعضای هیئت علمی و همینطور درخواست های انجمن های علمی دانشجویی اشاره نمود.
در این جلسه، به كمبود امكانات ورزشی برای تمام فراگیران، عدم تطبیق چارت سازمانی در دانشكده پزشكی و كمبود فضای فیزیكی هم اشاره شد و هریك از معاونان با عنایت به حیطه كاری مجموعه خود، راهكارهای مناسب را عرضه كردند.1398/12/09
23:00:40
5.0 / 5
4253
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , پژوهشی , خرید
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
NeoPedia