NeoPedia

راه اندازی سامانه اطلاع رسانی، خودارزیابی و ثبت بیماران كرونا در ایران

راه اندازی سامانه اطلاع رسانی، خودارزیابی و ثبت بیماران كرونا در ایران

نئوپدیا: سامانه اطلاع رسانی، خودارزیابی و ثبت بیماران كرونا در ایران با حمایت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی به بهره برداری رسید.


به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، دكتر رضا ملك زاده با بیان این خبر اضافه كرد: این سامانه با نشانی http: //corona.research.ac.ir بعد از چند روز تلاش بی وقفه همكاران پزشك، اپیدمیولوژیست در مركز تحقیقات بیماری های غیرواگیر پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشكی تهران و تیم برنامه نویسی و تحلیل داده یكی از شركت های دانش بنیان، با استفاده از زیرساخت RABIT افتتاح شد.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت اشاره كرد: سامانه جدید اطلاع رسانی در مورد ویروس كرونا شامل محتوای آموزشی، خودارزیابی و نظام ثبت بیماران در ایران است و هموطنان می توانند در این سامانه وضعیت سلامتی خودرا با ما درمیان بگذارند.

ملك زاده همین طور اضافه كرد: در این سامانه بخش مربوط به اطلاع رسانی عمومی، پرسش و پاسخ، خود غربالگری (بنا بر دستورالعمل كشوری)، رجیستری بیماران و پیگیری بیماران قرار داده شده است.

به گزارش وبدا، او در آخر اظهار داشت: مواردی همچون ابزار الكترونیك تریاژ و كورس آموزشی health professionals نیز اضافه خواهد شد و مقرر است بایوبانك نمونه ها در بخش رجیستری قرار گیرد.
منبع:

1398/12/19
20:59:06
5.0 / 5
3705
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
NeoPedia