NeoPedia
یك شركت تجاری مدعی شد؛

ابداع كیت تست خانگی ۵ دقیقه ای كرونا

ابداع كیت تست خانگی ۵ دقیقه ای كرونا

به گزارش نئوپدیا یك شركت تجاری از تولید كیت تست جدید خانگی برای تشخیص ابتلاء به كرونا اطلاع داده كه این كار را در عرض تنها پنج دقیقه انجام می دهد.به گزارش نئوپدیا به نقل از بلومبرگ، شركت ابوت اعلام نموده كیت تست خانگی جدیدی كه توسط این شركت ابداع شده هم كوچك و قابل حمل است و هم در عرض ۵ دقیقه می تواند ابتلای افراد به بیماری كرونا را مشخص نماید.
این شركت می خواهد از تاریخ اول آوریل و پس از تكمیل برخی بررسی های فنی امكان انجام ۵۰ هزار تست در روز را فراهم آورد. این تست كه به صورت مولكولی انجام می شود با كوشش برای شناسایی ژنوم ویروس كرونا در عرض حداكثر ۱۳ دقیقه نتیجه قطعی را به اطلاع كاربران می رساند.
اداره غذا و داروی آمریكا مجوز اضطراری استفاده از این كیت را در آزمایشگاه های مجاز و در مراكز درمانی محل بستری شدن بیماران كرونایی صادر كرده است. آمریكا از زمان آغاز شیوع كرونا با مشكل عدم دسترسی به كیت های تست كرونا مواجه بوده است. این مشكل به خصوص در بیمارستان های نیویورك، كالیفرنیا، واشنگتن و برخی ایالات دیگر به شكل جدی به چشم می خورد.
شركت ابوت كه مقر آن در ایلینویز آمریكا واقع است، می خواهد در مرحله اول ۱۸ هزار دستگاه كیت آزمایش كرونا را در سراسر آمریكا توزیع كند. نمونه گیری برای انجام آزمایش با استفاده از این دستگاه از انتهای حلق یا از داخل بینی صورت می گیرد و نمونه با یك ماده شیمیایی تركیب می شود كه به آزاد شدن آر ان ای ویروس و شناسایی آن در صورت وجود منجر می شود. شركت سازنده امیدوار است ظرف یك ماه به ظرفیت ۵ میلیون تست كرونا در ماه برسد.

1399/01/11
21:43:57
5.0 / 5
3323
تگهای خبر: تولید , شركت
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
NeoPedia