NeoPedia

تولید برچسب های رصد بیماران با قابلیت نصب روی لباس پرستاران

تولید برچسب های رصد بیماران با قابلیت نصب روی لباس پرستاران

نئوپدیا: پژوهشگران از تولید برچسب های ویژه ای آگاهی داده اند كه پرستاران با نصب آنها بر روی لباس های خود می توانند موقعیت مكانی بیماران را به خصوص طی دوره بهبودی كنترل كنند.به گزارش نئوپدیا به نقل از نیواطلس، بعد از آنكه بیماران مراحل سخت درمان را پشت سر می گذارند یا از اتاق عمل خارج می شوند، باید دوران نقاهت را نیز طی كنند و طی این دوره بطور ویژه تحت كنترل و نظارت باشند. این كار وقت و انرژی زیادی از پرستاران می گیرد و دانشمندان برای تسهیل این كار برچسب های خاصی ابداع نموده اند.
در سال های اخیر استفاده از برچسب هایی بر روی لباس پرستاران رایج شده كه از خود پرتوهای مادون قرمز ساطع می كنند. این پرتوها توسط سنسورهای سقفی در كل یك ساختمان قابل شناسایی هستند و پزشكان و پرستاران با استفاده از این روش می توانند به سرعت از موقعیت مكانی یكدیگر باخبر شوند.
پژوهشگران دانشگاه جان هاپكینز با ارتقای همین فناوری از آن برای ردیابی موقعیت مكانی بیماران بهره برده اند. برچسب های مذكور برای كنترل سرعت حركت، مسیر حركت و دفعات حركت و جابجایی بیماران قابل استفاده هستند.
برچسب های مورد اشاره كه سیستم موقعیت یابی مكانی آنی یا آر تی ال اس نام دارند با همكاری شركت میدمارك تولید شده اند و با نصب آنها بر روی لباس های پرستاران و بیماران می توان به رصد موقعیت مكانی افراد مریض پرداخت. هم اكنون این برچسب ها بطور آزمایشی بر روی لباس های ۱۰۰ بیمار نصب شده اند تا نقاط ضعف و قوت آنها مشخص شود.


منبع:

1399/01/17
15:54:38
5.0 / 5
3205
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان نئوپدیا
NeoPedia