NeoPedia
معاون پژوهش دانشگاه گلستان خبر داد

اعزام آزمایشی دانشجویان به سازمان صمت و اتاق بازرگانی

اعزام آزمایشی دانشجویان به سازمان صمت و اتاق بازرگانی

نئوپدیا: معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان اظهار داشت: در قالب تفاهم نامه مشتركی كه با سازمان صمت استان و اتاق بازرگانی گرگان به امضا رسید، دانشجویان یك روز در هفته در محیط كار فعالیت و تجربه كسب می كنند.


دكتر مهدی غفاری با حضور در خبرگزاری ایسنا، اظهار كرد: دانشگاه هایی در سطح استان به وجود آمده كه اعضای هیات علمی آنها عموما در بهترین دانشگاه های داخل و خارج كشور تحصیل كرده اند.
وی درباب تاثیرگذاری این اعضای هیات علمی در جامعه و منطقه، اشاره كرد: اعضای هیات علمی می توانند هم در بحث انتقال مرزهای دانش و هم حل مشكلات جامعه موثر باشند. در سوژه اول به خوبی عمل شده و آمار و ارقام گویای این مسئله است اما در سوژه دوم نیاز به انجام كارهای بیشتری است.

غفاری اشاره كرد: بعضی از مشكلاتی كه در حوزه های مختلف شامل محیط زیست، آب و غیره بوجود می آید، ناشی از تصمیمات غیر كارشناسی بوده است. در اینجا اهمیت ارتباط مراجع تصمیم گیر با جامعه دانشگاهی بیشتر از گذشته احساس میگردد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان اضافه كرد: با تیم جدیدی كه در وزارت علوم شكل گرفته، این تغییر رویكرد در حال انجام می باشد و به سهم پژوهش در حل مشكلات جامعه توجه بیشتری میگردد.

وی با تاكید بر اینكه انتظار داریم این تغییر رویكرد را در دستگاه های اجرایی باز داشته باشیم، اظهار داشت: هیات دولت نامه ای به دستگاه های اجرایی زد تا از دانشگاه ها در تصمیم گیری ها استفاده بیشتری شود. از جانب ما این آمادگی برای همكاری وجود دارد و در این راستا مراجعات متعددی به دستگاه های اجرایی استان داشتیم. بخشی از دستگاه ها همكاری خوبی با ما دارند و برخی باز همكاری كمتری دارند كه نیاز است این تعامل شكل گیرد.

چاپ سالانه ۳۵۰ مقاله معتبر توسط اعضای هیات علمی دانشگاه گلستان

غفاری در ادامه اشاره كرد: حدود ۱۶۰ نفر عضو هیات علمی این دانشگاه هستند و حدود ۴۳۰۰ دانشجو باز در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

وی با اشاره به فعالیت های پروهشی این دانشگاه، اظهار داشت: سالانه ۳۵۰ مقاله معتبر علمی همچون حدود ۱۴۰ مقاله در isi توسط اعضای هیات علمی این دانشگاه به چاپ می رسد.

وی، آمار قبولی ها در مقطع كارشناسی ارشد را بسیار عالی دانست و اظهار داشت: در بعضی از رشته ها تا ۵۰ درصد در دانشگاه های تراز اول تهران آمار قبولی داریم.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان بیان كرد: در مركز رشد دانشگاه پنج واحد فعال است كه تعداد دو واحد دانش بنیان هستند. این واحدها در زمینه مكانیك، تصفیه آب، آی تی، نانو و برق كنترل در حال فعالیت هستند.

غفاری اشاره كرد: مذاكرات اولیه جهت راه اندازی مركز نوآوری با معاونت علمی ریاست جمهوری انجام شده و به دنبال مجوز تاسیس آن هستیم. در این مركز از دانشجویان، اساتید و جوانانی كه دارای ایده قابل تجاری سازی هستند، حمایت میگردد و پشتیبانی های لازم از ابتدا انجام می گیرد. این مركز با مشاركت دانشگاه علوم پزشكی راه اندازی میگردد.

آشنایی دانشجویان با محیط كار

وی با اشاره به طرح آشنایی دانشجویان این دانشگاه با محیط كار، اظهار نمود: در قالب تفاهم نامه مشتركی كه با سازمان صمت استان و اتاق بازرگانی گرگان به امضا رسید، دانشجویان یك روز در هفته در محیط كار فعالیت و تجربه كسب می كنند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان اشاره كرد: این طرح به صورت پایلوت در دانشگاه گلستان در حال انجام می باشد. ثبت نام محدودی از دانشجویان رشته های مختلف انجام شده و آنها را به سازمان صمت، اتاق بازرگانی و شركت آب و فاضلاب معرفی كردیم و تلاش داریم این كار را در ادارات دیگر باز انجام دهیم.

غفاری اظهار داشت: برنامه آموزشی این دانشجویان یك روز در هفته خالی میگردد تا ادارات و واحدهای تولیدی مشغول به كار شوند. این طرح به صورت پایلوت در حال انجام می باشد و در صورت بازخورد مناسب، آنرا گسترش خواهیم داد.
1397/09/19
15:05:23
5.0 / 5
5162
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
NeoPedia