NeoPedia
در یك شركت دانش بنیان؛

محلول ضدعفونی كننده گیاهی با استفاده از زنیان تولید شد

محلول ضدعفونی كننده گیاهی با استفاده از زنیان تولید شد

به گزارش نئوپدیا یك شركت دانش بنیان موفق به افزایش ظرفیت تولید محلول ضد عفونی كننده سطوح، دست و میوه و سبزیجات طبیعی بر پایه گیاه زنیان شده است.به گزارش نئوپدیا به نقل از مهر، بی بی فاطمه حقیرالسادات، مدیر عامل یك شركت دانش بنیان تولید محلول ضد عفونی كننده اظهار داشت: اسپری آنتی باكتریال لایفوزوم زنیان یكی از پنج محصول تولید شده در شركت است كه فرم لیپوزومه اسانس گیاه زنیان است.
وی اضافه كرد: فرمولاسیون استفاده شده در فرم لیپوزومی این محصول سبب بهبود و افزایش خواص آنتی باكتریال اسانس گیاه زنیان شده است. نتایج حاصل از تحقیقات حاكی از اثرگذاری بالای این محصول در مقابل طیف بسیار وسیعی از باكتری های گرم مثبت و منفی بوده است. بر این اساس ظرفیت تولید این محصول در این حوزه به تولید انبوه افزایش یافته است.
حقیرالسادات در مورد میزان تولید محلول ضد عفونی كننده در این شركت هم اظهار داشت: با عنایت به شیوع بیماری كووید ۱۹ و نیاز مردم استان یزد به محلول های ضد عفونی، ظرفیت تولید را افزایش دادیم. در گذشته حداكثر ظرفیت تولیدی شركت ۱۰۰ لیتر بود اما با افزایش ظرفیت تولید در این ایام، روزهایی بین ۵۰۰ لیتر تا یك تن هم تولید داشتیم به صورتی كه در مجموع از ۲۸ اسفند تا ۸ فروردین توانستیم ۱۰ تن محلول ضد عفونی تولید نماییم.
وی اضافه كرد: محلول های ضد عفونی شركت در سه دسته ضد عفونی كننده سطوح، ضد عفونی كننده دست و ضد عفونی كننده سبزیجات و میوه تولید می شود كه در این مدت حداكثر ظرفیت تولید یعنی ۶۰ درصد محلول ضد عفونی كننده سطوح و ۳۰ درصد محلول ضد عفونی كننده دست و ۱۰ درصد محلول ضد عفونی كننده سبزیجات تولید شده است. این محلول ها توسط گیاهان طبیعی كه با سركه درون آن واكنش می دهند در رنگ های مختلف عرضه می شوند.
حقیرالسادات از عرضه مجانی محلول های ضد عفونی كننده شركت در استان یزد اطلاع داد و اظهار داشت: بیشتر از ۶ تن از محلول های تولید شده به صورت مجانی بین مردم توزیع شده است و باقی تولید هم به قیمت تأمین مواد اولیه به فروش رسیده است. هدف ما از افزایش ظرفیت تولید و عرضه رایگان، انجام مسئولیت اجتماعی در كمك به مردم و پیشگیری از شیوع كرونا بوده است.
به گزارش نئوپدیا به نقل از مهر، یكی دیگر از محصولات كاربردی این شركت افشره نگهدارنده سورفكتانتی زنیان است كه در این محصول اسانس زنیان درون نانوحامل های سورفكتانتی درون گیری شده و این امكان را فراهم نموده است كه آزاد سازی اسانس در گذر زمان با نرخی آهسته و پیوسته همراه باشد. كاربرد این محصول در افزایش ماندگاری میوه ها در فضای باز است؛ بگونه ای كه می تواند از فساد میوه ها جلوگیری به عمل آورده و سبب افزایش ماندگاری آنها شود.
صندوق نوآوری و شكوفایی برای تولید این محصول از صندوق نوآوری و شكوفایی ۴۰۰ میلیون تومان در چارچوب تسهیلات سرمایه در گردش دریافت كرده است.

1399/01/21
12:01:24
5.0 / 5
3593
تگهای خبر: تولید , شركت , فروش
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
NeoPedia