NeoPedia
در وبینار پارك فناوری دانشگاه تهران مطرح شد؛

۴ سناریو درباره زمان آخر انتشار كرونا

۴ سناریو درباره زمان آخر انتشار كرونا

به گزارش نئوپدیا در وبینار پارك علم و فناوری دانشگاه تهران، مبحث زمان بحران كرونا در بدبینانه ترین حالت ممكن در كشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.به گزارش نئوپدیا به نقل از پارك علم و فناوری دانشگاه تهران، پارك علم و فناوری دانشگاه تهران نخستین وبینار در زمینه بحران كرونا و اكوسیستم كارآفرینی و نوآوری را با همكاری پارك علم و فناوری شریف برگزار كرد.
در این وبینار، كارشناسان در ابتدا به بیان چالش های كلی كسب وكارها در بحران كرونا پرداختند، سپس توضیحاتی مرتبط درباره اكوسیستم كارآفرینی و چالش های آن شرح داده شد، بعد از آن كارشناسان حاضر به عرضه راهكارها و سفارش هایی برای مواجهه با این بحران پرداختند. در انتهای وبینار كارشناسان به سوالات مطرح شده توسط شركت كنندگان دوره پاسخ دادند.
دكتر علی داوری عضو هیئت علمی دانشكده كارآفرینی در ابتدای وبینار بیان كرد: جهان پس از جنگ جهانی دوم، چنین تجربه ای به صورت پاندمی نداشته است. این چالشی است كه بیش از ۱۸۰ كشور دنیا شامل توسعه یافته و در حال توسعه را درگیر كرده است. سپس ایشان به بیان و شرح ۳۰ چالش كه كسب وكارها با آن مواجهه هستند، پرداخت. این چالش ها در ۵ دسته جهانی، اقتصادی، شركتی-رقابتی، دولتی و اجتماعی دسته بندی شده اند.
داوری ۴ سناریو در رابطه با آخر این شیوع بیان كرد؛ سناریو خوش بینانه معتقد بود كرونا تا آخر فروردین ماه آخر می گیرد كه این سناریو ملغی شد. سناریو واقع بینانه به ادامه بحران كرونا تا خرداد ماه اشاره دارد. سناریو بدبینانه بیان می كند كه بحران كرونا تا مرداد ماه ادامه خواهد داشت و در آخر، سناریو بسیار بدبینانه بیان می كند كه كشور در نیمه دوم سال یعنی مهر ماه هم درگیر بحران كرونا خواهد بود.
حمید پاداش به بیان آثار كرونا بر اكوسیستم كارآفرینی در جهان پرداخت و بیان داشت: این مساله از منظر بهداشتی، عدم شفافیت چشم انداز آخر این شیوع و تغییر ماهیت كسب وكارها می تواند بررسی شود.
وی اظهار داشت: می بایست زیرساخت های ارتباطی و اطلاعاتی دقیقی ایجاد و توسعه یابد و حجم حمایت ها و سرمایه گذاری ها در حیطه استارت آپ ها به حد كافی برسد تا كارآفرینان و فن آفرینان بتوانند با آسودگی خاطر به توسعه سرمایه گذاری خود بپردازند. در این شرایط یكی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری برای همه و حتی آحاد مردم، سرمایه گذاری بر روی اكوسیستم كارآفرینی و تیم های جوان و استارت آپ هاست و این مساله به آینده ایران مرتبط می شود.
پاداش این نكته را تصریح كرد كه خوب است كه مبحث سرمایه گذاری بر روی كسب وكارهای جوان مورد توجه كارآفرینان سنتی هم قرار گیرد.
این وبینار در روز سه شنبه ۲۶ فروردین ۹۹ ساعت ۱۶ در پارك علم و فناوری دانشگاه تهران اجرا شد.

1399/01/27
23:48:47
5.0 / 5
3392
تگهای خبر: دانشگاه , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
NeoPedia