NeoPedia

احتمال استفاده ارتش آمریكا از نفربرهای برقی قوت گرفت

احتمال استفاده ارتش آمریكا از نفربرهای برقی قوت گرفت

به گزارش نئوپدیا آمریكا در حال بررسی امكان استفاده از نفربرهای برقی توسط نیروی زمینی ارتش این كشور است. طرح اولیه این اقدام توسط ارتش آمریكا آماده شده است.به گزارش نئوپدیا به نقل از نیواطلس، مقامات ارشد ارتش آمریکا بر این باور هستند که چنین اقدامی سبب کاهش هزینه های لجستیکی شده و هزینه تعمیر و نگهداری نفربرهای ارتش را هم می کاهد. علت اصلی کاهش هزینه ها، حذف احتیاج به استفاده و مصرف سوخت های فسیلی اعلام شده است.
از سوی دیگر فناوری تولید و ساخت خودرو های برقی در یک دهه اخیر بسیار پیشرفت کرده و منجر به تولید خودروهایی با سر و صدای خیلی کم و توان بسیار بالا شده است. از همین رو ارتش آمریکا بر این باور است که خودرو های برقی می توانند کاربردهای نظامی هم پیدا کنند. خودرو های برقی فاقد خیلی از قطعات پیچیده مورد استفاده در موتور خودرو های فسیلی هستند و بنابراین هزینه تمام شده آنها پایین تر است.
قرار است وزارت دفاع آمریکا پس از بررسی طرح مورد اشاره، در این حوزه تصمیم نهایی را اتخاذ کند. ارتش آمریکا طراحی نیروگاه های سوخت هسته ای سیار را هم برای تولید سریع و گسترده برق برای نظامیان خود در دستور کار قرار داده است.

1399/02/09
13:02:51
5.0 / 5
3153
تگهای خبر: تولید , خودرو , فناوری , هزینه
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
NeoPedia