NeoPedia
در گزارش نئوپدیا اعلام شد

تولید اكسیمتر خانگی برای تشخیص كرونا

تولید اكسیمتر خانگی برای تشخیص كرونا

به گزارش نئوپدیا معاون نوآوری و تجاری سازی با اعلان اینكه بسیاری از محصولات مورد نیاز در شرایط كرونا توسط دانش بنیان ها به تولید می رسد، اظهار داشت: استریل تجهیزات با اشعه گاما، امحاء زباله و... همچون محصولات هستند.پیمان صالحی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه موضوع پیگیری و تولید تجهیزات در رابطه با کرونا به عهده معاونت علمی و فناوری است، بیان کرد: یکی از مهمترین اقلام مورد نیاز در این شرایط، ونتیلاتور است؛ دو شرکت این دستگاه را تولید می کنند و طبق قراردادی که با وزارت بهداشت منعقد شده حدوداً ۳۰ ونتیلاتور در روز به وزارت بهداشت تحویل می دهند.
معاون نوآوری و تجاری سازی با تاکید بر اینکه هم اکنون مشکل تولید و کمبود ونتیلاتور نداریم، بیان کرد: این قراردادها تا اردیبهشت ماه ادامه دارد و این دو شرکت به صورت سه شیفت در حال تولید هستند. این شرکت ها سالی ۱۰۰ -۱۵۰ دستگاه ونتیلاتور تولید می کردند اما حالا با این شرایط، روزی ۳۰ دستگاه تحویل می دهند که این مساله نمونه بارز جهش تولید برای رفع نیازهای کشور محسوب می شود.
صالحی با اعلان اینکه یکی از طرح های کلان که معاونت علمی مورد حمایت قرار داده طراحی و ساخت سی تی اسکن است، اشاره کرد: اما برخی شرکت ها هستند که بخش هایی از سی تی اسکن را تولید می کنند؛ هم اکنون طرح کلان هنوز به پایان نرسیده ولی شرکتهایی که بخش هایی از سی تی اسکن را تولید می کنند وارد عرصه تولید شده اند تا به وزارت بهداشت تحویل بدهند.
وی در ادامه اظهار داشت: همین طور شرکت ها از نظر تولید ماسک، مواد ضدعفونی کننده و محصولاتی از این قبیل وارد عرصه شدند و قراردادهایی با آنها دراین زمینه منعقد شد.
استرالیزاسیون محصولات حوزه سلامت با اشعه گاما
صالحی درباب طرح کلان ملی «تابش گامای شهر کرد» که چند سال است فعالیت خودرا آغاز نموده است، بیان کرد: یکی از کاربردهای این مرکز، استریل کردن محصولات حوزه سلامت همچون گان تجهیزات پزشکی، ماسک و … است.
معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری افزود: حالا بسیاری از ماسک ها در کشور ممکنست استریل نشوند که در این راستا طبق تفاهمی که در شهرکرد شده با تابش نور گاما استریل می شوند و سپس توزیع خواهد شد.
وی با اشاره به دیگر محصولات کاربردی ساخته شده توسط پژوهشگران در شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: دستگاه پالس اکسیمتر، از دیگر محصولات تولیدی توسط شرکت هاست که قرارداد تولید انبوه آن بسته شده است؛ این دستگاه از آنجایی که اکسیژن خون را اندازه گیری می کند و برای کرونا این مساله مهمست از تجهیزات مهم شمرده می شود.
صالحی با اعلان اینکه قرارداد تولید پالس اکسیمتر منعقد شده و در حال ستاندن مجوز از اداره کل تجهیزات پزشکی است، افزود: این دستگاه قابلیت استفاده در منزل را دارد و یکی از روش های تشخیصی محسوب می شود.
امحاء زباله با پلاسما
وی اظهار داشت: برخی شرکت ها با حمایت های معاونت مرحله تولید را رد کرده اند و الان به صورت مستقل فعالیت می نمایند که خودشان با خریداران مرتبط هستند.
صالحی در پاسخ به این پرسش که محصولاتی همچون دستگاه های امحاء زباله با پلاسما در این شرایط یکی از نیازهای بیمارستان هاست، افزود: طرح امحاء زباله با پلاسما را در شرکت های مختلفی مورد پیگیری قرار گرفت تا حدی که حالا به مرحله ارائه خدمات رسیده اند؛ این شرکت ها خودشان با متقاضیان مرتبط هستند و بیمارستان ها و… می توانند با این دانش بنیانی ها ارتباط بگیرند.
بی خطرسازی زباله با بهره گیری از مایکرویو
وی با اشاره به یکی دیگر از محصولاتی که در زمینه از بین بردن زباله است، اظهار داشت: یکی دیگر از طرح ها در امتداد «بی خطرسازی زباله با بهره گیری از مایکرویو» است که در یک شرکت دانش بنیان ارائه می شود؛ این یکی از طرح های مورد حمایت معاونت علمی و فناوری بوده است.
معاون نوآوری و تجاری سازی افزود: در واقع شرکت ها به مرز تولید که می رسند می توانند با متقاضی ارتباط بگیرند و محصول خودرا تولید کنند؛ خیلی از محصولات مورد نیاز در این شرایط بحرانی توسط شرکت های دانش بنیان به تولید می رسند.
تولید کیت های تشخیص کرونا
وی اضافه کرد: تولید کیت های تشخیص کرونا هم که توسط شرکت های دانش بنیان به تولید انبوه رسیده و ۳ شرکت دیگر در نوبت تأیید داریم که تولید خودرا آغاز کنند.


منبع:

1399/02/10
19:56:20
5.0 / 5
3116
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
NeoPedia