NeoPedia

تولید پهپاد با الهام از سیستم ناوبری پشه ها

تولید پهپاد با الهام از سیستم ناوبری پشه ها

به گزارش نئوپدیا پشه ها از توانایی زیادی برای مسیریابی و پیشگیری از برخورد با موانع به خصوص در شب برخوردار می باشند و همین مساله الهام بخش طراحی پهپادی تازه شده است.به گزارش نئوپدیا به نقل از نیواطلس، محققان با بررسی توانایی پشه ها برای پرواز و فرود در شب بدون برخورد با موانع سیستم ناوبری و پیشگیری از برخورد با موانع تازه ای را ابداع نموده اند که با موفقیت بر روی یک پهپاد نصب شده است.
این سیستم که تحت سرپرستی محققان انگلیسی ابداع شده با تقلید از نحوه استفاده پشه از جریان های هوایی برای شناسایی موانع طراحی شده است. پشه ها می توانند در شب بدون استفاده از حس بینایی و تنها با استفاده از سنسورهای طبیعی و بیولوژیک خود و هم تلفیقی از حرکات بال، بررسی نحوه حرکت جریان های هوایی و بازگشت آنها پس از برخورد با موانع به این مورد پی ببرند که آیا بر سر راه آنها مانعی وجود دارد یا خیر.
پژوهشگران با شبیه سازی کامپیوتری نحوه عملکرد طبیعی پشه برای شناسایی موانع یک الگوی کامپیوتری ابداع نموده اند که حرکت سریع پهپادها در شب و شناسایی بموقع موانع را ممکن می کند. همینطور برای تقلید از شیوه مانع یابی پشه ها در شب، مجموعه ای از لوله های متصل به سنسورهای فشارسنج با حساسیت بالا به پهپاد مورد بررسی متصل شد تا از این طریق جریان های هوایی برای مانع یابی مورد استفاده قرار بگیرند. انتظار می رود با تکمیل این بررسی ها تولید پهپادهای تجاری با دید در شب عالی ممکن شود.

1399/02/20
21:26:37
5.0 / 5
2751
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
NeoPedia