NeoPedia
محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت مطرح كردند

ناخن های بلند و استقبال از كرونا

ناخن های بلند و استقبال از كرونا

نئوپدیا: پژوهشگران موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشكده بهداشت دانشگاه علوم پزشكی تهران می گویند باتوجه به این كه احتمال باقی ماندن میكروب ها در زیر ناخن های بلند و مصنوعی حتی بعد از شست وشو با آب و صابون وجود دارد، سفارش می شود كه در زمان همه گیری بیماری كرونا ناخن های دست ها كوتاه باشد تا خطر انتقال بیماری كمتر شود.


به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشگاه علوم پزشکی تهران با انتشار مطلبی به این پرسش پاسخ داده اند که در صورت بلند بودن ناخن ها یا داشتن ناخن مصنوعی، آیا شستن دست با آب و صابون برای از بین بردن کامل ویروس کرونا کافی است یا خیر؟!
در این مطلب آمده است: باتوجه به نقش ناخن های بلند در تجمع میکروب ها و انتقال آنها به فرد و اطرافیانش، پیشنهاد می شود که سفارش های کلی نهادهایی همچون مرکز کنترل و پیش گیری از بیماری های آمریکا در زمینه بهداشت ناخن ها مورد توجه قرار گرفته و طبق آنها عمل شود.
بنا بر سفارش های این مرکز، جهت رعایت بهداشت ناخن ها، شست وشوی دقیق و مداوم اطراف و زیر ناخن ها با آب و صابون و کوتاه کردن آنها لازم است.
بنا بر سفارش های این مرکز، داشتن ناخن های بلند یا مصنوعی برای کارکنان مراکز بهداشتی به هیچ وجه سفارش نمی گردد، برای اینکه حتی بعد از شست وشو با آب و صابون یا استفاده از ضدعفونی کننده های الکلی، باز هم احتمال وجود میکروب ها زیر ناخن یا ترک های آن وجود دارد. این امر برای مردم عادی که ممکنست در تماس با بیماران کووید-۱۹ باشند و یا در زمان همه گیری بیماری که مردم، در معرض تماس با سطوح آلوده هستند، نیز صادق باشد.
منبع:

1399/03/07
19:30:10
5.0 / 5
2942
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان نئوپدیا
NeoPedia