NeoPedia
توسط محققان كشور؛

دستگاه ویژه ضد عفونی مكان های عمومی ساخته شد

دستگاه ویژه ضد عفونی مكان های عمومی ساخته شد

نئوپدیا: پژوهشگران در یك شركت دانش بنیان دانشگاه صنعتی امیركبیر موفق به تولید دستگاه اوزن ایزر شده اند كه برای ضد عفونی كردن اماكن مختلف به كار می رود.به گزارش نئوپدیا به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، پژوهشگران یک شرکت دانش بنیان مستقر در برج علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر با سابقه ۱۰ ساله در حوزه فناوری های مبتنی بر پلاسما در حوزه های نفت، گاز، پتروشیمی و HSE، باتوجه به وضعیت کنونی کشور و اهمیت ضد عفونی کردن نقاط پرخطر، توان خودرا در عرضه انواع «اوزن ایزر و دستگاهای ضد عفونی کننده» متمرکز کردند. اوزن بعنوان یک اکسید کننده قوی توانایی از بین بردن میکروارگانیسم هایی مانند انواع باکتری، قارچ و ویروس را دارد.
این شرکت دانش بنیان در امتداد مقابله با شیوع کروناویروس توانایی ارائه انواع اوزن ایزر جهت ضدعفونی هوا، اوزن ایزر جهت تولید آب اوزنیت، محفظه استریل، تونل (یا کابین) استریل و حسگر های نمایش غلظت اوزن را داراست.
«اوزن ایزرهای ضدعفونی هوا» برای ضد عفونی بیمارستانها، ادارات، اتاق جلسات و کنفرانس، مجالس، بانک ها، هوای منزل یا محل کار، هتل ها، اماکن عمومی، قطار و پایانه های مسافربری مناسب می باشد.
از دیگر محصولات این شرکت اوزن ایزر، تولید «آب اوزنیت» است که این امکان را برای مصرف کننده فراهم می آورد که همیشه از وجود مخزن ذخیره از آب اوزنیت با قابلیت ضدعفونی کنندگی بالا اطمینان خاطر داشته باشد.
امکان ضدعفونی مواردی مانند سطوح، تجهیزات، منسوجات، مواد غذایی و جامعه انسانی را با اسپری آب اوزنیت می توان فراهم آورد. محفظه استریل می تواند جایگزین اتوکلاوهای بیمارستانی باشد و در امتداد استریل ماسک های پزشکی، البسه و وسایل آزمایشگاهی و پزشکی مورد استفاده قرار گیرد.
همچنین جهت مصارف خانگی می توان البسه، مواد غذایی، میوه و سبزیجات و هر مورد مشکوک به آلودگی را در این محفظه قرار داد که بعد از مدت زمان قید شده در دستورالعمل دستگاه محتویات محفظه ضد عفونی می شود.
تونل و کابین های ضدعفونی با پاشش آب اوزونیت توانایی ضدعفونی کالا و جامعه انسانی در گیت های ورودی مراکز درمانی، ادارات، وزارتخانه ها، کارخانه ها، هتل ها، زندان ها و مجتمع های مسکونی را دارند.
دستگاه «اوزون ایزر» عموماً به صورت پرتابل و با وزن کم است که بدون نیاز به مواد شیمیایی، از اکسیژن موجود در هوای پیرامون، گاز اوزن را به صورت آنسایت تولید می کند. در مقایسه با ضدعفونی کننده های رایج که با پاشش روی سطوح باقی می مانند و اثرات خوردگی و هدر رفت سرمایه را در طولانی مدت سبب می شوند اوزن روی سطوح ذخیره نمی گردد.
با توجه به زمان نیمه عمر پایین اوزن، این مولکول بعد از مدت کوتاهی باردیگر تبدیل به اکسیژن می شود و هیچ گونه اثرات جانبی بعد از ضدعفونی را ندارد. همین طور عدم تاثیر مخرب و ایجاد لک روی سطوح و البسه از دیگر مزایای ضدعفونی با اوزن است.
سهولت استفاده از «اوزن ایزر» و پوشش کامل تمامی نواحی، ریسک خطای نیروی انسانی را درانجام عملیات ضد عفونی به حداقل رسانیده و اثربخشی عملیات ضد عفونی را تضمین می نماید. در واقع گاز اوزن می تواند به تمامی سطوح، منافذ، ترک ها، فیلترهای تهویه و غیره برسد و آنها را ضد عفونی کند. قدرت اکسایش بالا، سرعت بالای ضدعفونی و یکنواختی ضدعفونی از دیگر مزایای استفاده از اوزن است.
تضمین عملیات ضدعفونی ایمن با بهره گیری از هریک از فناوری های در رابطه با اوزن نیازمند به رعایت پروتکل استاندارد خاص به استفاده از هر دستگاه است که توسط این شرکت تدوین و به مصرف کننده آموزش داده می شود.


منبع:

1399/03/17
14:38:53
5.0 / 5
2422
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
NeoPedia