NeoPedia
معاونان وزیر بهداشت خواستار شدند

ضرورت همكاری گروه های آموزشی و مراكز تحقیقاتی برای تربیت دانشجوی دكتری

ضرورت همكاری گروه های آموزشی و مراكز تحقیقاتی برای تربیت دانشجوی دكتری

معاونان آموزشی و تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی با ارسال نامه به دانشگاه ها، خواهان همكاری گروه های آموزشی، و مراكز تحقیقاتی در تربیت دانشجویان دكتری تخصصی شدند.


به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، روابط عمومی معاونت آموزشی اعلام نمود که در متن نامه که به امضای "دکتر علی اکبر حق دوست" معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی و "دکتر رضا ملک زاده" معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت رسیده آمده است:
ریاست محترم دانشگاه / دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
سلام و ادب؛
تربیت نیروی انسانی توانمند و با کفایت از مبانی توسعه علمی کشور بوده و در این بین تربیت دانش آموختگانی با مهارتهای لازم در حیطه های آموزشی، تحقیقاتی، مدیریتی، اجرائی و پاسخگو به نیازهای ملی و اجتماعی در مقاطعی همانند دکترای تخصصی (Ph.D) به لحاظ نقشی که در توسعه علمی و فناوری کشور ایفا می نمایند از اهمیتی دو چندان برخوردار می باشد.
در طی سالهای اخیر از لحاظ کمی در تامین دانش آموختگان مورد نیاز در مقطع دکترای تخصصی (Ph.D) گامهای بلندی برداشته شده و در بیشتر رشته ها تاسرحد خودکفائی و در مواردی فراتر از نیاز کشور اقدام شده و بنظر می رسد توجه به ارتقاء کیفیت این دوره ها از اولویتی ویژه برخوردار می باشد. در این راستا همکاری گروههای آموزشی و مراکز تحقیقاتی بسیار تعیین کننده و موثر خواهد بود.
لذا مقتضی است از گروههای آموزشی که دارای ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع دکترای تخصصی (Ph.D) می باشند خواسته شود در نخستین فرصت ممکن ضمن عقد تفاهم نامه با یکی از مراکز تحقیقاتی در رابطه با وظایف آموزشی و پژوهشی گروه آموزشی بر طبق ماموریت های ملی و بین المللی، نسبت به تعیین حیطه های فعالیت مشترک برای پذیرش دانشجو در این مقطع اقدام نمایند.
بدیهی است امسال اولویت با پذیرش و تکمیل ظرفیت با رشته هایی خواهد بود که تفاهم نامه مشترک فی درخلال گروه آموزشی و مرکز تحقیقات مرتبط منعقد گردیده و به این حوزه اعلام گردد و بمنظور استفاده بهینه و موثر از امکانات و نیروی انسانی موجود از سال آتی پذیرش دانشجو در این مقطع فقط در قبال انعقاد تفاهم نامه ذکر شده صورت خواهد پذیرفت.
لذا باتوجه به اهمیت موضوع انتظار دارد با نظارت مستمر رؤسای محترم دانشگاهها و پیگیری بی وقفه معاونین محترم آموزشی و تحقیقاتی دانشگاهها و همین طور همکاری گروههای آموزشی و مراکز تحقیقاتی و تلاش مستمر اعضای محترم هیات علمی شاهد دستاوردهای قابل توجهی در زمینه آموزش، تحقیقات و فناوری برای کشور بوده و موجبات ارتقاء علمی کشور را بیش از پیش را فراهم آوریم.1399/04/17
23:59:40
5.0 / 5
2336
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
NeoPedia