NeoPedia

تولید نانو واكسن برای مقابله با سرطان

تولید نانو واكسن برای مقابله با سرطان

به گزارش نئوپدیا محققان دانشگاه هاروارد از تولید نوع جدیدی واكسن بر اساس افزودن نانوذرات خاص به گلبول های قرمز اطلاع داده اند كه با تقویت سیستم ایمنی بدن به جنگ سرطان می رود.به گزارش نئوپدیا به نقل از نیواطلس، واکسن مورد اشاره مبتنی بر پوشاندن برخی سلول های گلبول های قرمز با نانوذرات آنتی ژن است. با این روش واکنش سیستم ایمنی بدن تقویت می شود و توانایی انسان برای کندکردن رشد سلول های سرطانی افزایش می یابد.
واکسن مورد اشاره با موفقیت بر روی موش ها آزمایش شده و تاثیر آن در جهت مقابله با بیماری سرطان به اثبات رسیده است. گلبول های قرمز خون به دلیل توانایی بالا در جهت دریافت اکسیژن از ریه ها و توزیع آن در سرتاسر بدن برای مقابله با خیلی از بیماری ها کارکردی حیاتی دارند. کارکرد دیگر این گلبول ها انتقال پاتوژن ها به طحال است که ضدحمله به بیماری ها را تسهیل می کند.
نانوذرات افزوده شده به گلبول های قرمز خون پلی استایرن نام دارند و با پروتئینی به نام اوال بومین پوشانده شده اند. این ترکیب از قابلیت بالایی برای مقابله با سلول های سرطانی برخوردار می باشد.
آزمایش این واکسن بر روی موش ها نشان داد اگر ۱۰۰ نانوذره با این ترکیب به یک سلول گلبول قرمز اضافه شود، می توان رشد ۸۰ درصد از سلول های سرطانی را کند کرد. کل فرآیند نفوذ و تأثیرگذاری این ترکیب در بدن ۲۰ دقیقه زمان می برد.


منبع:

1399/04/24
14:08:25
5.0 / 5
2532
تگهای خبر: تقویت , تولید , دانشگاه , سیستم
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
NeoPedia