NeoPedia
در دانشگاه تهران انجام شد

برگزاری آنلاین بیش از ۴۰۰ جلسه دفاع پایان نامه و رساله در روزهای كرونا

برگزاری آنلاین بیش از ۴۰۰ جلسه دفاع پایان نامه و رساله در روزهای كرونا

معاون آموزشی دانشگاه تهران از برگزاری آنلاین جلسه دفاعیه بیش از 400 عنوان پایان نامه و رساله دكترا در این دانشگاه در روزهای كرونا آگاهی داد و اظهار داشت: البته بخش اعظمی از این دفاعیه ها در شهریور ماه انجام می شود.


دکتر سید حسین حسینی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه از فروردین ماه مجوز رسمی برای برگزاری آنلاین جلسات دفاع پایان نامه و رساله دکترا به واحدها داده شد، اظهار نمود: بااینکه گلایه چندانی در این عرصه نداشتیم اما بی شک قطعی اینترنت، پهنای باند اینترنت برای دانشجویان شهرستانی را با مشکلات مواجه کرده است اما با این وجود می توان گفت این بستر تا حدود زیادی مشکلات دانشجویان را برطرف کرده است.
وی با اعلان اینکه با شیوع ویروس کرونا فضای جدیدی در حوزه آموزش ایجاد کرد که حتی با عادی شدن شرایط هم ادامه خواهد داشت، اضافه کرد: بعنوان مثال در جلسات دفاعیه رساله دکترا باید یکی از اعضای تیم داوران از خارج از دانشگاه باشد که گاه ممکنست این دانشگاه و استاد آن در استان دیگری باشند و حضور آن استاد در جلسه دفاع همراه با هزینه هایی باشد اما با این شرایط می توان حضور داور خارجی را به صورت مجازی داشت تا از این ظرفیت استفاده گردد.
معاون آموزشی دانشگاه تهران با اعلان اینکه بدین ترتیب می توان از حضور مجازی اساتید خارج از کشور هم استفاده کرد، اظهار داشت: بدین ترتیب استاد راهنمای دوم، مشاور و یا داور خارجی می تواند به صورت آنلاین و برخط باشد.
حسینی با اعلان اینکه دانشگاه تهران از سال ۸۴ این ظرفیت را در کشور ایجاد کرد و تعداد قابل توجهی از رشته های آموزشی در مقطع ارشد را به صورت الکترونیکی برگزار کرد، اضافه کرد: همه این موارد معطوف به دانشجویان داخلی بود اما با ظرفیت به وجود آمده می توان نسبت به پذیرش دانشجویان خارجی برای برگزاری دوره های آموزشی مشترک استفاده نمود. البته این مساله اقتضائات خاص خود از قبیل برنامه درسی، محتوای برنامه درسی، زبان و... دارد.1399/05/04
14:08:51
5.0 / 5
2065
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
NeoPedia