NeoPedia
توسط محققان انجام می شود؛

طراحی سامانه تماس اضطراری به كمك شبیه ساز تصادف رانندگی

طراحی سامانه تماس اضطراری به كمك شبیه ساز تصادف رانندگی

سامانه تماس اضطراری (E-Call) توسط شبیه ساز تصادف توسط تعدادی از متخصصان داخلی طراحی و تولید شد. این سامانه بزودی مورد تست قرار می گیرد.به گزارش نئوپدیا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ایران کشوری است که در ثبت تصادفات رانندگی آمار بالایی دارد. حوادثی که هر سال سبب مرگ ومیر و بروز خسارات جبران ناپذیر جسمی و مادی زیادی به مردم می شود. موضوعی که به عوامل گوناگونی مانند قوانین رانندگی، استاندارد جاده ها و خودرو ها، فرهنگ رانندگی و غیره وابسته است.
اصلاح هر یکی از این موارد زمان بر و نیازمند ایجاد زیرساخت هایی است که با کمک آنها بتوانیم این آمار بالا را مدیریت نماییم. در این میان، تعدادی از متخصصان کشور درصدد برآمدند تا با طراحی و تولید سامانه تماس اضطراری، بخشی از این حوادث را کاهش دهند. دستگاهی مبتنی بر فناوری های پیشرفته و پیچیده که به کاهش تلفات ناشی از تصادفات رانندگی می انجامد.
زیرساخت شبیه ساز تصادف مرکز تحقیقات و نوآوری یک شرکت خودروسازی برای اعتبارسنجی سامانه تماس اضطراری E_Call فناوری است که با حمایت ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توسعه می یابد.
سامانه تماس اضطراری E_Call یک فناوری کمکی در شرایط اضطراری است. این کلمه مخفف عبارت Emergency Call (تماس اضطراری) است. این سیستم در مواقعی که خودرو گرفتار تصادف و یا حادثه ای شود، به صورت اتوماتیک با سرویسهای اورژانسی تماس برقرار می کند.
در یک تفاهم دو جانبه قرار شده است که از زیرساخت شبیه ساز تصادف برای اعتبارسنجی سامانه تماس اضطراری E_Call استفاده گردد. برای انجام آزمایش ها، پروفایل شتاب تصادف از جانب دو شرکت مجری سامانه E-Call استخراج شده و از راه ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در اختیار شرکت خودروسازی قرار گیرد.
برای پیاده سازی کامل این سامانه، کارگروه سامانه تماس اضطراری (E-Call) هم با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایجاد شود.


منبع:

1399/06/11
10:03:21
5.0 / 5
2057
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
NeoPedia