NeoPedia
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو:

اعتماد به محققان جوان رمز موفقیت در راه توسعه كشور است

اعتماد به محققان جوان رمز موفقیت در راه توسعه كشور است

نئوپدیا: دبیر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی، اعتماد به محققان جوان را رمز موفقیت در راه توسعه دانست.به گزارش نئوپدیا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سعید سركار در هفتمین همایش بین المللی علوم و فناوری نانو با اشاره به دستاوردهای فناوری نانو در كشور اظهار داشت: صادرات محصولات نانوی ایرانی به كشورهایی نظیر استرالیا، چین، روسیه و اسپانیا مایه تعجب خیلی از افراد است.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو، دلیل این توانمندی صادراتی را تولید دانش در داخل كشور دانست و اظهار داشت: وجود این دانش، تولید محصولات، بی نیازی به واردات از نقاط قوت صنعت نانو به حساب می آید.
سركار اعتماد به محققان جوان را رمز موفقیت در راه توسعه دانست.
جعفر توفیقی رئیس هفتمین همایش بین المللی علوم و فناوری نانو در این رویداد با اشاره به اینكه عمر فناوری نانو بیش از پانزده سال نیست اظهار داشت: پیشرفت های بدست آمده در حوزه فناوری نانو بسیار سبب مباهات و افتخار است چون كه به موازات پیشرفت های علمی حیاتی و سرنوشت ساز در این دانش، پیشرفت دانشگاه ها و رشته های دانشگاهی و تربیت دانش آموختگان ممتاز و اساتید طراز اول را به وضوح می توان شاهد بود.
توفیقی اظهار داشت: ما شاهد پیشرفت چشمگیر متخصصان ایرانی در ارائه مقالات برجسته در حوزه نانو در سطح دنیا هستیم. امروز با تلاش متخصصین ایرانی خیلی از شركت های بزرگ پا به این عرصه جدید گذاشته اند و فناوری نانو به بازار هم عرضه شده است.
وی بر حمایت جوانان در این عرصه هم تصریح كرد و اظهار داشت: مدیران باید در حد توان از متخصصین و جوانان این حوزه حمایت كنند چون كه جوانان و فارغ التحصیلان ما نشان دادند كه از استعدادهای طراز اول و بالایی برخوردار می باشند و پیشرفت های شایان توجه این علم در زمان كوتاه، نمونه ای از توانمندی های متخصصان ایرانی است.

1397/07/08
12:49:45
0.0 / 5
4911
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
NeoPedia