NeoPedia
در نود و چهارمین سال تاسیس موسسه تحقیقات واكسن مطرح شد

در بخش آموزش و پژوهش دامپزشكی در شرایط سختی قرار داریم

در بخش آموزش و پژوهش دامپزشكی در شرایط سختی قرار داریم

نئوپدیا: رییس نظام دامپزشكی كشور با بیان این كه در حوزه تحقیق دامپزشكی در حد صفریم، اظهار داشت: رشته دامپزشكی برای برخی مراكز آموزشی به محلی برای درآمدزایی تبدیل گشته است.


به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، محمدرضا صفری در مراسم سالگرد نود و چهارمین سال تاسیس موسسه تحقیقات واكسن و سرم سازی رازی، اظهار نمود: هم اكنون در بخش آموزش و پژوهش دامپزشكی در شرایط سختی قرار داریم.
وی افزود: برخی مراكز آموزشی این رشته را به محلی برای درآمدزایی خود تبدیل نموده اند كه این امر به شاكله این بخش لطمه وارد كرده است.
صفری اضافه كرد: متاسفانه ما در حوزه تحقیق دامپزشكی در حد صفریم و هنوز نتوانسته ایم به الگوی ثابتی از سیر شیوع تا كنترل بیماری ای كه بیشتر از 100 سال است در كشور مشاهده می شود، دست یابیم.
وی توضیح داد: ما برای توسعه بخش پژوهشی نیاز به ایجاد پژوهشكده های مختلفی داریم تا بتوانیم طرح های موثری را از راه آنها به سرانجام برسانیم.
رییس نظام دامپزشكی اظهار نمود: پژوهش در حوزه سلامت و تامین امنیت غذا در كوتاه مدت نتیجه خودرا نشان نمی دهد؛ بنا بر این بیشتر دولت ها با این استدلال كه گذرا هستند، سرمایه گذاری چندانی بر روی آن نمی كنند.
صفری در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینكه هم اكنون شاهد اعمال فشارهایی بر موسسه رازی هستیم، اشاره كرد: این موسسه تامین بخش زیادی از نیاز كشور به واكسن دام و طیور را به عهده دارد و با تولیدات خود از خروج میلیاردها دلار سرمایه از كشور جلوگیری می كند.
وی توضیح داد: به جهت اینكه فشارهای بیرونی بر این موسسه موثر نباشند، در مرحله اول پرسنل این مجموعه باید وحدت و همدلی خودرا حفظ كنند و با بالابردن كیفیت تولیدات اجازه كم رنگ كردن نقش این موسسه را به كسی ندهند.
رییس نظام دامپزشكی كشور اظهار داشت: مسئولان البرز هم باید با عنایت به اینكه این موسسه یكی از مراكز مهم تحقیقاتی این استان است، دفاع تمام قدی از عملكرد آن داشته باشند و حمایت های لازم برای توسعه فعالیت های این مجموعه را فراهم آورند.1397/10/19
15:26:50
5.0 / 5
4646
تگهای خبر: پژوهش , پژوهشی , تولید , كیفیت
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان نئوپدیا
NeoPedia