NeoPedia
معاون فرهنگی وزارت علوم تاكید كرد

اربعین فصل جدیدی را در عرصه پژوهش باز می كند

اربعین فصل جدیدی را در عرصه پژوهش باز می كند

به گزارش نئوپدیا معاون فرهنگی وزارت علوم اظهار داشت: اربعین فصل جدیدی را در عرصه های مهم پژوهشی باز می كند و این واقعیت بزرگ تاریخی، اجتماعی و فرهنگی در واقع یك میدان پژوهشی وسیع است كه دارای قابلیت بسیاری برای واكاوی پژوهشگران در ابعاد مختلف است.


به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، دکتر غلامرضا غفاری در همایش ملی اربعین پژوهی که امروز به صورت ویدئوکنفرانس در سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار شد، اضافه کرد: دانشگاه پیام نور بعنوان دانشگاهی که در ابعاد و وسعت جغرافیایی بعنوان بزرگ ترین دانشگاه دولتی ملی به حساب می آید، نقش موثری در نگاه علمی به این رویداد تاریخی پرارزش خواهد داشت.
وی ادامه داد: محققان و پژوهشگران دانشگاه با واکاوی علمی این رویداد بزرگ می توانند ضمن دفاع علمی و پژوهشی از اربعین، با انتشار مقالات، رسالت اجتماعی و دینی خویش را برای انتقال ارزش ها و فرهنگ عاشورای حسینی تحقق بخشند.
وی خاطرنشان کرد: پژوهش در وقایعی که دارای امتداد تاریخی هستند، دو تاریخ گذشته و امروز را به یکدیگر پیوند می دهد و در واقع یافتن سرنخ هایی از گذشته و عرضه تفسیر ها و فهم های جدی تر، راه را برای بازنمایی و بازتولید این واقعیت در جایی که الان با آن مواجه هستیم، باز می کند و اثرگذاری مثبتی برای نسل جدید خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، دکتر غفاری همینطور بر نقش بی بدیل رسانه تصریح کرد و اظهار داشت: اربعین خود رسانه است و امروز هم همایش ها و نتایج حاصل از آن در حکم رسانه هستند. تولیداتی که با ارزش علمی و پژوهشی، واقعیت تاریخ را در ابعادی متفاوت بازنمایی می کنند و می تواتند نقش مهمی در ادای حق این واقعه حماسی بزرگ داشته باشند.
منبع:

1399/07/11
14:33:28
5.0 / 5
1324
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
NeoPedia