NeoPedia
با اپلیكیشن ایرانی فراهم شد ؛

امكان احراز هویت غیرحضوری افراد نابینا و كم بینا در بازار سرمایه

امكان احراز هویت غیرحضوری افراد نابینا و كم بینا در بازار سرمایه

نئوپدیا: شركت دانش بنیانی هم زمان با روز عصای سفید امكان احراز هویت غیرحضوری برای افراد نابینا و كم بینا در بازار سرمایه را توسط یك اپلیكیشن فراهم نمود.به گزارش نئوپدیا به نقل از مهر، دکتر علی رسولی زاده مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولیدکننده اپلیکیشن برای احراز هویت نابینایان اظهار داشت: خدمات احراز هویت غیرحضوری سجام بوسیله این اپلیکیشن جهت استفاده جامعه نابینایان و کم بینایان فراهم شده تا این افراد بتوانند مانند سایرین وارد حوزه سرمایه گذاری در بازار سرمایه شوند.
وی اضافه کرد: باتوجه به نوظهور بودن خدمت احراز هویت غیرحضوری و باتوجه به اینکه نخستین سیستم احراز هویت غیرحضوری سامانه سجام اجرا شده است، ارائه چنین خدماتی برای نابینایان نیز برای نخستین بار درحال انجام است. البته در حوزه ارائه خدمات انتقال وجه کارهایی انجام شده است.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان تاکید کرد: در این سامانه خدماتی برای نابینایان فراهم شده که بتوانند بوسیله صوت، مراحل احراز هویت خودرا طی کنند.
رسولی زاده با اعلان اینکه علم و فناوری، کمک زیادی به آسانی زندگی معلولان به خصوص نابینایان کرده است؛ به نحوی که امروزه این افراد با بهره گیری از فناوری ها خیلی از فعالیت ها را همانند دیگران انجام می دهند، اشاره کرد: یکی از دغدغه های همیشگی شرکت دانش بنیان، ارائه خدمات به تمامی اقشار جامعه بوده بطوریکه دسترسی همه به این امکانات فراهم باشد.
رسولی زاده تاکید کرد: ارائه مطلوب خدمات به افرادی که امکان استفاده از ابزارهای طراحی شده برای عموم مردم را ندارند همیشه یک چالش اساسی بوده بدین سبب شرکت دانش بنیان برای غلبه بر آن، برنامه ریزی های لازم را انجام داده و در تازه ترین اقدام در این عرصه، خدمات احراز هویت غیرحضوری سجام بوسیله اپلیکیشن را جهت استفاده توسط جامعه نابینایان و کم بینایان فراهم آورده تا این افراد نیز بتوانند بسادگی و همچون سایرین، وارد حوزه سرمایه گذاری در بازار سرمایه شوند.
وی اظهارکرد: سرمایه گذاری یکی از بنیادی ترین اقدامات برای حفظ دارایی ها، رشد آن و همکاری در رونق اقتصادی کشور است. این مساله با وجود سابقه چند ده ساله خود در ایران، به آن اندازه که مستحق آن بوده مورد توجه قرار نگرفته بود اما با رونق بورس در چند سال اخیر، خیل کثیری از ایرانیان به این بازار روی آوردند.
وی عنوان کرد: پس از این اقبال عمومی، بازار سرمایه رو به رشد رفت و کدهای بورسی زیادی صادر شد اما همچنان محدودیت هایی برای گروه های خاصی وجود داشت که باید رفع می شدند تا تمامی مردم امکان حضور و مشارکت در این بازار را داشته باشند و هیچ محدودیتی وجود نداشته باشد.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان گفت: به همین خاطر، این شرکت، بسترسازی برای ارائه خدمات به تمامی هموطنان کم توان را یک مسئولیت اجتماعی می داند و همیشه در این راه گام بر می دارد. ما ارائه خدمات احراز هویت غیرحضوری سجام به این عزیزان را قدمی کوچک در این راستا می دانیم و تمام تلاش خودرا به کار خواهیم بست تا هر چه بیشتر برای این قشر از جامعه برنامه ریزی نماییم.
رسولی زاده اشاره کرد: سامانه سجام بعنوان تنها درگاه ورود سرمایه گذاران به بورس شناخته شده و هم اکنون باتوجه به اقبال عمومی به این بازار، عملا پروسه ثبت نام و احراز هویت حضوری در آن بسیار دشوار بود، کما اینکه تا پیش از فراگیری پروسه احراز هویت غیرحضوری، شاهد صف های طولانی در دفاتر پیشخوان برای انجام احراز هویت سجام بودیم، اتفاقی که در دوران فراگیری ویروس کرونا، به شدت خطرناک بود.
وی اضافه کرد: اما با گسترش خدمات احراز هویت غیرحضوری سجام، حالا علاوه بر حذف صف ها و خطرات مربوط به آن، در وقت و هزینه متقاضیان نیز صرفه جویی می شود. هرچند این مساله در مورد افرادی که برای حضور در اماکن عمومی با مشکلاتی مثل عدم آماده سازی کامل زیرساخت های مخصوص حمل و نقل و... مواجهند، مثل سالمندان، توانیابان جسمی و نابینایان، بسیار بیشتر از یک صرفه جویی ساده است.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان گفت: مهم ترین نکته در احراز هویت غیرحضوری سجام، عدم نیاز به حضور در مکان خاصی است و برای انجام این پروسه نیاز نیست به مکانی مراجعه شود و تنها کافیست پس از ثبت نام در سایت سامانه سجام و دریافت کد پیگیری ده رقمی، اپلیکیشن را باز کنند، وارد بخش احراز هویت غیرحضوری شوند و پس از تأیید اطلاعات، مراحل را که شامل گرفتن عکس سلفی، عکس امضا و ضبط یک ویدیوی ۱۵ ثانیه ای هستند، طی کنند و بسادگی احراز هویت خودرا انجام دهند.
رسولی زاده اظهار داشت: شرکت دانش بنیان با بهره گیری از این اپلیکیشن، تا این لحظه توانسته احراز هویت بیش از ۲ میلیون نفر از هموطنان را با موفقیت انجام دهد.


منبع:

1399/07/28
16:31:05
5.0 / 5
1651
تگهای خبر: تولید , خدمات , سایت , سیستم
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
NeoPedia