NeoPedia
برای جلوگیری از قاچاق ؛

معاونت علمی پایگاه صادراتی سنگهای قیمتی راه اندازی می نماید

معاونت علمی پایگاه صادراتی سنگهای قیمتی راه اندازی می نماید

به گزارش نئوپدیا رئیس كانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار جواهرات و سنگهای قیمتی ایران اظهار داشت: پایگاه صادراتی در مرز ایران و افغانستان در امتداد صادرات این سنگها به زودی راه اندازی می شود.محمدجواد پیش بین در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: یکی از اقداماتی که طی ۶ ماهه اخیر در امتداد ایجاد بازار سنگ های قیمتی و جواهرات انجام دادیم انعقاد تفاهم نامه ای با خانه معدن ایران بود.
رئیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار جواهرات و سنگ های قیمتی ایران (در معاونت علمی و فناوری) اظهار داشت: بواسطه این تفاهم نامه، کارگروههایی تحت عنوان «کارگروه سنگ و جواهرات گوهر سنگ» در همه استان های کشور توسعه داده می شوند.
وی با اعلان اینکه تا حالا ۶ کارگروه تشکیل داده شده و مقرر است ۴ کارگروه دیگر تا آخر سال ایجاد شود، اظهار داشت: به سبب اینکه در ابتدا و انتهای خط تولید و فروش فراورده های سنگ ها و جواهرات و … مشکل داریم، استراتژی ایجاد کارگروهها در استان های کشور را پیگیری می نماییم که بازارچه گوهرسنگ ها در سراسر کشور ایجاد شود.
پیش بین با اعلان اینکه این کارگروهها تمام محصولاتشان را با آخرین متدهای روز دنیا عرضه می کنند، اظهار داشت: در این اقدام مسئله جذب توریسم و نگاه صادراتی محصولات مربوط به سنگ های قیمتی و جواهرات و … مد نظر قرار گرفته شده است.
رئیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار جواهرات و سنگ های قیمتی ایران (در معاونت علمی و فناوری) افزود: همین طور در کنار این قضیه چون پتانسیل خوب معدنی در کنار استان خراسان یعنی افغانستان وجود دارد در صدد برآمدیم تا پایگاه صادراتی را بین مرز ایران و افغانستان راه اندازی نماییم.
وی با اعلان اینکه این پایگاه صادراتی در یک منطقه ویژه اقتصادی (دوقارون در افغانستان) است، اظهار داشت: این پایگاه با همکاری (ایمیدرو)، استانداری خراسان و معاونت علمی و فناوری راه اندازی می شود.
به گفته پیش بین، این پایگاه صادراتی محلی می شود که محصولات مربوط به سنگ های قیمتی و جواهرات تبدیل به محصول شده و از آنجا به سایر کشورها صادر می شود.
رئیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار جواهرات و سنگ های قیمتی ایران (در معاونت علمی و فناوری) با تاکید بر اینکه پایگاه صادراتی درباب این سنگ ها نداریم، اظهار داشت: این موجب ایجاد ارزش افزوده خواهد شد و از قاچاق سنگ های قیمتی، جواهرات و … جلوگیری می شود.


منبع:

1399/07/29
00:44:39
5.0 / 5
1684
تگهای خبر: تولید , صنعت , فروش , فناوری
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
NeoPedia