NeoPedia
با قابلیت ارتباط با كاربر؛

ساخت رومیزی هوشمند

ساخت رومیزی هوشمند

پژوهشگران پارچه رومیزی هوشمندی ساخته اند كه قادر به شناسایی مواد قرار گرفته بر روی آن است و دراین زمینه به افراد اطلاع رسانی می كند.به گزارش نئوپدیا به نقل از نیواطلس، تولید چنین پارچه ای می تواند کاربردهای گسترده ای داشته باشد. بعنوان مثال با بهره گیری از چنین پارچه هایی در تولید مواد مختلف امکان گم کردن اشیا به صفر می رسد، برای اینکه آنها همیشه موادی که رویشان قرار گرفته را به اشخاص اطلاع می دهند.
همچنین از این پارچه ها می توان برای کمک به رعایت رژیم غذایی استفاده نمود. برای اینکه آنها در صورت اطلاع از رژیم غذایی افراد به آنها سفارش می کنند موادی که بر رویشان قرار گرفته و ناقض رژیم غذایی است را مصرف نکنند.
این پارچه هوشمند که توسط پژوهشگران آمریکایی تولید شده Capacitivo نام گرفته و الیاف موجود در آن متشکل از کتان و پنبه بوده و یک شبکه منعطف از الکترودها نیز برای انتقال گرما و رسانایی به آن افزوده شده اند.
وقتی یک ماده غیرفلزی مانند یک تکه میوه بر روی این پارچه قرار می گیرد، گذر جریان الکتریکی از آن به شکلی متمایز بر روی الکترودها تأثیر می گذارد و سپس یک الگوریتم هوش مصنوعی کامپیوتری با تحلیل این تغییرات و تطبیق دادن آن با داده های موجود از مواد مختلف در پایگاه داده اش، ماهیت ماده قرار گرفته بر روی پارچه را مشخص می کند.
تا به حال از این روش برای شناسایی ۲۰ ماده مختلف شامل میوه، پلاستیک، لوازم آشپزخانه و مایعات استفاده شده است. دقت روش مورد اشاره فعلاً ۹۴.۵ درصد بوده است.

1399/08/15
12:48:05
5.0 / 5
1545
تگهای خبر: پژوهش , پژوهشگران , تولید
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
NeoPedia