NeoPedia
یك مقام مسئول

نتیجه طرح های كرونائی گیاهان دارویی تا فروردین 1400 مشخص می شود

نتیجه طرح های كرونائی گیاهان دارویی تا فروردین 1400 مشخص می شود

به گزارش نئوپدیا مدیر كارگروه مطالعه اثرات درمانی گیاهان دارویی و مواد موثر آنها بر كرونا اظهار داشت: طرح های انتخاب شده حوزه گیاهای دارویی در رابطه با كرونا در حال اجرا هستند و نتایج آن فروردین 1400 مشخص می شود.دکتر کمال الدین حق بین استاد گروه زیست مواد گیاهی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: کارگروه مطالعه اثرات درمانی گیاهان دارویی و مواد مؤثر آنها بر کرونا که متشکل از ۱۳ محقق و صاحب نظر از مؤسسات مختلف در تهران است طرح های تحقیقاتی پیشنهاد شده در حوزه گیاهان دارویی را داوری کرده اند.
وی اضافه کرد: این طرح ها عمدتاً در ۳ حوزه «دارویی»، «بهداشتی و مراقبتی» و «گیاهان دارویی و طب سنتی» هستند که ۳۰ طرح از دانشگاه های مختلف به این کارگروه در این عرصه ها ارائه شد.
مدیر کارگروه مطالعه اثرات درمانی گیاهان دارویی و مواد مؤثر آنها بر کرونا اشاره کرد: طرح ها در این کارگروه مورد بررسی قرار گرفتند و آن دسته از پیشنهادات که قابل حمایت و اجرا در زمان بازدهی کوتاه تر بودند انتخاب شدند.
وی اشاره کرد: حالا تقریباً یک چهارم این تعداد در حال انجام هستند تا به مرحله اجرائی برسند.
حق بین اشاره کرد: این تعدادی که انتخاب شده اند و در فرآیند اجرای آنها حمایت شده اند نسبتاً هزینه کمتر و مدت زمان رسیدن به نتیجه کوتاه تری داشته اند که توسط داوران انتخاب شده اند.
مدیر کارگروه مطالعه اثرات درمانی گیاهان دارویی و مواد مؤثر آنها بر کرونا با اشاره به مشخص شدن نتایج این طرح ها اظهار داشت: نتایج نهایی این طرح ها که مورد حمایت قرار گرفته اند به شکل ملموس تا فرودین ۱۴۰۰ مشخص می شود.


منبع:

1399/08/25
12:46:54
5.0 / 5
1854
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
NeoPedia