NeoPedia

راهكاری برای كاهش هزینه ها در دانشگاه آزاد

راهكاری برای كاهش هزینه ها در دانشگاه آزاد

به گزارش نئوپدیا سرپرست پژوهشگاه و شبكه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: شیوه نامه راه اندازی و بهره برداری از آزمایشگاه ها و كارگاه های مركزی منجر به كاهش هزینه ها می شود.


به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، جلسه بحث و بررسی پیرامون شیوه نامه تأسیس و راه اندازی آزمایشگاه مرکزی با حضور دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی، سرپرست پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه، دکتر عبداله محمدی، مدیر کل آزمایشگاه ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه، رؤسای استانها و رئیس مراکز خدمات آزمایشگاهی استانها به صورت ویدئو کنفرانس انجام شد.
دکتر دهقانی فیروزآبادی در این نشست با تاکید بر اهتمام ویژه رؤسای استانها در اجرای شیوه نامه راه اندازی و تأسیس آزمایشگاه، اظهار داشت: صدور این شیوه نامه در امتداد دستیابی به اهداف و برنامه های کلان حوزه آزمایشگاهی و کارگاهی بسیار تأثیرگذار است.
وی شیوه نامه تأسیس و راه اندازی آزمایشگاه مرکزی را در افزایش سطح درآمد دانشگاه مؤثر دانست و اضافه کرد: مزایای این شیوه نامه شامل حال دانشجویان، اعضای هیأت علمی، کارکنان و... خواهد شد. همین طور این شیوه نامه سبب کاهش هزینه های مربوط به تامین مواد مصرفی/شیمیایی، تعمیر و نگهداری و کالیبراسیون تجهیزات، هزینه های پیاده سازی استانداردها همچون IEC/ISO17025 هزینه های مربوط به حقوق و دستمزد نیروی انسانی و خرید تجهیزات و دیگر موارد خواهد شد.
سرپرست پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد تاکید کرد: شرکت های بهره بردار (با اولویت اعضای هیات علمی ) موظف می باشند علاوه بر پرداخت کلیه این هزینه ها، نسبت به پرداخت اجاره بهای ماهانه به اضافه قسمتی از درآمد به دانشگاه نیز اقدام نمایند.
دهقانی فیروزآبادی اضافه کرد: بر طبق این شیوه نامه، دانشگاه در حوزه آزمایشگاه ها و کارگاه های تحقیقاتی/کاربردی فقط نقش مدیریتی و نظارتی داشته و تمامی فرایندهای اجرائی و خدماتی برعهده شرکت های بهره بردار خواهد بود.
وی اظهار داشت: اگر پیاده سازی آزمایشگاه های مرکزی در تمامی واحدهای دانشگاهی و در مدت 6 ماه تا یک سال اجرائی شود، در دانشگاه آزاد شاهد یک شبکه آزمایشگاهی حقیقی خواهیم بود که همه از سراسر کشور می توانند از خدمات و امکانات حوزه آزمایشگاهی بهره مند شوند.
در ادامه این جلسه دکتر محمدی نیز در سخنانی اظهار داشت: آزمایشگاه ها و کارگاه های واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی حرکت رو به جلو دارند.
طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد، ایشان سپس به تشریح آمار و اطلاعات مالی، اجرائی، تجهیزاتی، نکات مهم و کاربردی شیوه نامه پرداخت.
منبع:

1399/09/03
22:53:30
5.0 / 5
1592
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
NeoPedia