NeoPedia
معاون وزیر علوم خبر داد

برگزاری مراسم هفته پژوهش به شكل كاملا مجازی

برگزاری مراسم هفته پژوهش به شكل كاملا مجازی

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم اظهار داشت: باتوجه به شرایط انتشار ویروس كرونا، در ابتدا اساس كار بر آن بود كه مراسم هفته پژوهش به صورت حضوری اجرا شود و بخش مجازی به كمك بخش اصلی بیاید؛ ولی به تدریج با وخامت شیوع این بیماری در كشور برگزاری این رویداد ملی به سمت تلفیقی از حضوری و مجازی رفت. برمبنای آخرین تصمیم اتخاذ شده قرار شد استفاده كامل از فضای مجازی برای برگزاری هفته ملی پژوهش و فناوری در نظر گرفته شود.


به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، دکتر غلامحسین رحیمی، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست مجازی با معاونان پژوهشی دانشگاه‎ها، پژوهشگاه ها، موسسات آموزش عالی و پارک های علم و فناوری کشور که امروز (سه شنبه، 11 آذر) برگزار شد، اظهار داشت: با وجود همه تنگناها و مشکلاتی که کشور هم به سبب تحریم ها و هم شیوع ویروس کرونا با آن مواجه می باشد، خوشبختانه حوزه پژوهش و فناوری کشور فعال و سرزنده به پیش می رود.
رحیمی در این جلسه که با محوریت تشریح برنامه های هفته ملی پژوهش و فناوری برگزار شد، اظهار نمود: هفته ملی پژوهش و فناوری مهم ترین رویدادی است که در حوزه پژوهش و فناوری هر ساله در کشور برگزار می گردد که همیشه مشارکت فعال بیشتر بازیگران و نقش آفرینان را در این عرصه شاهد می باشیم.
وی با اشاره به ارسال نامه ای به معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه های سراسر کشور در خصوص آنکه بخش پژوهش دانشگاه ها باید فعال تر از گذشته عمل کنند، اضافه کرد: فعالیت ها باید به شکلی باشد که شاهد انتشار مقالات بیشتر از گذشته باشیم و همین طور طرح های پژوهشی داخلی و بیرونی تقاضامحور فزونی یابد.
بگفته معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، به رغم آنکه در چند سال قبل از نظر اعتبارات پژوهشی، باتوجه به افزایش هزینه های پژوهش مانند: خرید تجهیزات و مواد اولیه در تنگنا بوده ایم، ولی خوشبختانه پژوهش در کشور نه فقط روند کاستی نگرفته بلکه رتبه کیفی مقالات در اسکوپوس در سال ۲۰۱۹، دارای رتبه ۱۵ و در و وب آف ساینس ۱۶ بوده ایم که الان به رتبه ۱۴ دست یافته ایم.
معاون وزیر علوم با اشاره به تنگناها و مشکلاتی که کشور هم به سبب تحریم ها و هم شیوع ویروس کرونا با آن مواجه می باشد، اشاره کرد: خوشبختانه حوزه پژوهش و فناوری کشور فعال و سرزنده به پیش می رود.
رحیمی با اشاره به اینکه هفته پژوهش و فناوری به صورتی بزرگداشت تلاش هایی است که منجر به توفیقات در سطح کشور شده است، ابراز امیدواری کرد که در برگزاری مراسم هفته پژوهش و فناوری امسال با اهتمام جدی آنچه که در خور پژوهش و فناوری است را نشان دهیم.
دکتر عبدالساده نیسی، مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم نیز در ادامه این جلسه ضمن تشریح برنامه های هفته ملی پژوهش و فناوری سال ۱۳۹۹ اظهار داشت: بیست و یکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار سال ۱۳۹۹ نیز از ۲۷ تا ۳۰ آذرماه برگزار می شود.
وی ادامه داد: با توجه به همه گیری بیماری کووید -۱۹ در سراسر کشور و برمبنای مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا درباب عدم برگزاری تجمعات، ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری مصوب کرد که بیست و یکیمن نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار به صورت مجازی اجرا شود.
نیسی اشاره کرد: علاقه مندان می توانند برای بازدید از نمایشگاه هفته ملی پژوهش و فناوری در زمان برگزاری به آدرس الکترونیکیwww.msrt-expo.ir مراجعه کنند.1399/09/13
20:00:47
5.0 / 5
1116
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
NeoPedia