NeoPedia

تقدیر از 20 محقق برتر در جشنواره پژوهشگران برتر

تقدیر از 20 محقق برتر در جشنواره پژوهشگران برتر

مدیر کل سیاسگذاری امور پژوهشی وزارت علوم از معرفی 20 محقق برتر در روز سه شنبه 25 آذرماه در جشنواره تقدیر از پژوهشگران آگاهی داد.


به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، دکتر محسن شریفی در نشست خبری آنلاین هفته پژوهش که امروز (سه شنبه، 18 آذر) برگزار شد، با اعلان اینکه دانشگاه ها و پژوهشگاه ها برای تداوم کارهای تحقیقاتی در وضعیت کرونا تدابیر لازم را اتخاذ نموده اند، اظهار نمود: برمبنای آمارها، ایران در تولید علم امسال نسبت سال قبل رشد خوبی داشته به شکلی که در سال قبل سهم ایران از کل تولیدات مقالات علمی دنیا نزدیک به 2 درصد در هر دو پایگاه اسکوپوس و ISI بوده که این میزان امسال به بیش از 2 درصد رسیده است و امیدواریم این روند رشد را در دوران کرونا حفظ نماییم.
شریفی اظهار نمود: از نظر آمار کل مقالات آمار الان که در ماه پایانی سال 2020 قرار داریم، حدودا رکورد سال قبل را زدیم و حدود هزار مقاله نیز از سال قبل جلوتر هستیم.
بگفته وی معمولا این آمارها در 6 ماهه اول سال بعد تکمیل خواهد شد.
مدیرکل سیاستگذاری امور پژوهشی وزارت علوم یکی از برنامه های شاخص هفته پژوهش را جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران دانست و اشاره کرد: به روال گذشته بخشنامه این جشنواره در شهریور ماه سال جاری به دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی ابلاغ گردید که در فاز اول پژوهشگران منتخب در دانشگاه ها برمبنای شاخص هایی که در بخشنامه آورده شده است، مورد ارزیابی قرار می گیرند و منتخبان به وزارت علوم عرضه شدند.
شریفی با اعلان اینکه پرونده تحقیقاتی پژوهشگران منتخب از طرف تیم داوری 70 نفره در وزارت علوم مورد ارزیابی قرار می گیرد، افزود: امسال پروند 223 پرونده از پژوهشگران از گروه های مختلف علوم پایه، فنی و مهندسی، انسانی، کشاورزی، دامپزشکی و علوم پزشکی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و 23 پروند از طرف دستگاهها به این وزارتخانه ارسال شد.
وی تصریح کرد: بعد از داوری الکترونیکی پرونده 20 محقق مورد تایید قرار گرفت که در روز سه شنبه 25 آذرماه در جشنواره پژوهشگران برگزیده مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.
مدیر کل سیاسگذاری امور پژوهشی وزارت علوم، تعداد مقالات، تولید فناوری از تحقیقات انجام شده، رفع نیازهای کشور، متقاضی محور بودن فناوری و حضور در مجامع بین المللی را از فاکتورهای انتخاب پژوهشگران برتر نام برد.1399/09/18
17:54:39
5.0 / 5
1201
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
NeoPedia