NeoPedia
مدیركل دفتر برنامه ریزی و سیاست گذاری امور پژوهشی تاكید كرد

لزوم همكاری گروهی در راه كاربردی شدن پژوهش

لزوم همكاری گروهی در راه كاربردی شدن پژوهش

به گزارش نئوپدیا مدیرکل دفتر برنامه ریزی و سیاست گذاری امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: در راه کاربردی شدن پژوهش و تجاری سازی، پژوهش انفرادی امکان پذیر نیست و نیاز به یک همکاری گروهی است.


به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، دکتر محسن شریفی در مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری که به صورت مجازی برگزار شد، اظهار داشت: گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری بهانه ای است تا ضمن تقدیر از پژوهشگران، دانشگاه ها بتوانند دستاوردهای های تحقیقاتی خودرا به دستگاه های اجرائی و صنایع بشناسانند.
وی با اعلان اینکه پژوهش ها باید در جامعه اثربخش باشند، اشاره کرد: در راه کاربردی شدن پژوهش و تجاری سازی، پژوهش انفرادی امکان پذیر نیست و نیاز به یک همکاری گروهی است.
شریفی با اشاره به ماموریت گرا بودن دانشگاه ها و اینکه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری بعنوان یک دانشگاه تخصصی دارای پتانسیل مطلوب برای تاثیرگذاری ویژه در منطقه است، اضافه کرد: این دانشگاه می تواند با خوشه بندی و تفکیک مشکلات و نیازهای منطقه و ارتباطی که با صنایع برقرار می کند در رفع مشکلات اثرگذار بوده و در راه اجرای ماموریت خود موفق شود.
در ادامه این مراسم، دکتر اسدالله تیموری، رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، هفته پژوهش و فناوری را تبریک گفت و بیان کرد: از تمام تلاشگران عرصه پژوهش و فناوری در دانشگاه تشکر می کنم و امیدواریم در برنامه ریزی های پیش رو با همدلی و همراهی در امتداد رشد و تعالی دانشگاه گام برداریم.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری در رتبه بندی گرین متریک در بین دانشگاه های سبز جهان قرار گرفته است و آموزش و پژوهش با وجود همه گیری کرونا متوقف نشده است، اضافه کرد: دانشجویان تحصیلات تکمیلی ضمن استفاده از امکانات رفاهی با حفظ پروتکل های بهداشتی در مزارع آموزشی و پژوهشی و آزمایشگاه ها در حال فعالیت هستند.
رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با اعلان اینکه پژوهش ها باید کاربردی باشد و نیازهای جامعه را رفع کند، اضافه کرد: دانشگاه در زمینه ارتباط با صنعت کوشش های خوبی کرده است و در دانشگاه رویکرد جدیدی در آموزش های تخصصی و مهارتی شکل گرفته و تلاش می شود رساله های تحصیلات تکمیلی به صورت کاربردی و جامعه محور باشند.
تیموری به برنامه ریزی در جهت ایجاد رشته های تحصیلی میان رشته ای باتوجه به نیاز کشاورزی نوین اشاره و اظهار نمود: امیدواریم با تسریع و رفع محدودیت ها و با همکاری روسای دانشکده ها و دیگر بخش ها دراین زمینه به رشد و تعالی برسیم.
بنا بر اعلام وزارت علوم، در آخر این مراسم از پژوهشگران و فناوران برتر تقدیر گردید.
منبع:

1399/09/28
15:38:38
5.0 / 5
1175
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان نئوپدیا
NeoPedia