NeoPedia

تصویب طرح جامع پارك علم و فناوری مدرس

تصویب طرح جامع پارك علم و فناوری مدرس

طرح جامع ˮپارک علم و فناوری مدرس؛ پردیس پژوهشˮ در جلسه هیئت امنای این دانشگاه به تصویب رسید.


به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، در جلسه هیأت امنای دانشگاه تربیت مدرس، که ۲۲ دی ماه ۹۹ به صورت مجازی برگزار شد، طرح جامع پارک علم و فناوری مدرس؛ پردیس پژوهش به تصویب رسید.
طراحان این طرح بمنظور دستیابی به چشم انداز مناسب، اقداماتی نظیر نظرسنجی درباب چشم انداز طرح از دیدگاه مسئولان پارک، دانشگاه و خبرگان را انجام داده و چشم انداز طرح در اسناد فرادست و موازی و تعدادی از تجربیات جهانی و داخلی را مورد بررسی قرار دادند.
در این راستا سند چشم انداز تهران ۱۴۰۴، سند طرح تفصیلی منطقه ۲۲ تهران بعنوان قطب علمی تحقیقاتی، قطب تفریحی-گردشگری و قطب توسعه اقتصادی، سند طرح تحول راهبردی دانشگاه و برنامه راهبرد پارک علم و فناوری دانشگاه بررسی شده است.
همین طور بمنظور استفاده از تجربیات جهانی و داخلی تعدادی از پارک های علم؛ همانند پارک علم آکسفورد، کمبریج، زوریخ، بارسلونا... و پارک علم و فناوری پردیس تهران مورد بررسی قرار گرفته اند. خروجی این طرح در قالب طرح جامع پارک علم و فناوری مدرس (پردیس پژوهش واقع در دانشکده کشاورزی) در اختیار هیات امنای دانشگاه قرار گرفت.
بنا براعلام روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، مساحت کل پارک علم و فناوری مدرس ۴۶۱۵۱، ۰۵ مترمربع است و قابلیت پذیرش جمعیتی حدود ۴ هزار نفر را دارد.1399/10/27
13:05:59
0.0 / 5
1048
تگهای خبر: پژوهش , دانشگاه , فناوری
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
NeoPedia