NeoPedia

دانش بنیان ها ابزارهای حفاری و برش ساختند

دانش بنیان ها ابزارهای حفاری و برش ساختند

نئوپدیا: شرکتی دانش بنیان مرغوبترین ابزار برش را تولید می کند تا بازار واردات این محصولات کساد و تولیدات داخلی جایگزین آنها شود.به گزارش نئوپدیا به نقل از معاونت علمی و فناوری، یک شرکت دانش بنیان ابزارهای براده برداری از جنس «تنگستن کارباید» معروف به الماسه و هلدرهای کاربردی در زمینه تراشکاری، فرزکاری، سوراخ کاری و ابزار برشی ماشین های حفاری TBM و EPB ابزارهای حفاری نفت و معدن و قطعات سایشی و ابزار مخصوص تولید می کند.
رضا رحیمی طاری مدیر عامل این شرکت دانش بنیان درباره روند تولید الماسه ها اظهار داشت: این محصول با روش متالوژی پودر ایجاد می شود که این روش در ایران، یک روش نو برای ساخت اینطور ابزارها شمرده می شود. ابتدا مواد خام بعد از کنترل وارد کارگاه اسپری درایر شده و در آنجا طی یک سیکل برنامه ریزی شده به انواع گرانول تبدیل می شود.
وی افزود: برای آنکه بتوانیم در عملیات تراشکاری و برش درست عمل نماییم لازم است که ابزار برشی مناسبی را انتخاب نماییم. یکی از عوامل مهم در عمر ابزارهای برشی، جنس خود ابزار است. الماس تراشکاری سخت ترین ماده شناخته شده در جهان است. این الماس ها ابزارهایی قابل تعویض هستند که برای براده برداری و برش کاری روی فلزات استفاده می شود. خاصیت های خاص و مفید الماس تضمین اندازه های یکنواخت قطعات، برش دقیق و صافی سطح برش است.
به گفته این فعال دانش بنیان، سختی بالا، مقاومت به سایش، قابلیت هدایت حرارتی، استواری فشاری بالا، انبساط حرارتی ناچیز، شباهت ابعادی در براده برداری و صافی سطح بالا از مزایای این محصول است.


منبع:

1399/11/16
13:11:05
0.0 / 5
1268
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , ماشین
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
NeoPedia