NeoPedia

رویداد استارت آپ پارچه و البسه هوشمند برگزار شد

رویداد استارت آپ پارچه و البسه هوشمند برگزار شد

به گزارش نئوپدیا قم رویداد پارچه و لباس هوشمند با رقابت پنج ایده راه یافته به مرحله نهایی به پایان رسید.


وبینار رویداد شتاب( استارت آپ) پارچه و البسه هوشمند برگزار شد.
در این رویداد که 15 ایده به جشنواره ارسال شده بود که پنج ایده قیچی با لیزر و متر، پیراهن هوشمند، چادر هوشمند، ماسک مغناطیسی و سیستم شبکه عصبی فازی به مرحله نهایی راه پیدا کردند.
طرح قیچی با لیزر و متر توانست با کسب183 امتیاز رتبه اول را بدست بیاورد که فائزه قنبری طراح این ایده در معرفی ایده خود اظهار داشت: این طرح برای کسانی که احتیاج به برش دقیق پارچه، کاغذ وهمچنین اندازه گیری طول پارچه دارند مانند خیاطان و تولیدی ها مناسب می باشد و قابلیت ثبت اختراع دارد و قیمت اولیه این قیچی 200 هزار تومان است که در تولید انبوه این قیمت پایین تر خواهد امد.
امیراکبری طراح ایده پیراهن هوشمند که توانست با کسب 168 امتیار رتبه دوم را بدست بیاورد بیان نمود: خانواده های دارای سالمند، خانه های سالمندان، بیمارستان ها و.. که در ان افراد نیاز مراقبت ها ی شبانه روزی دارند میتوانند با استفاده از دیتای های ارسال شده به همراه پزشک و یا پرستار به صورت دائم ویزیت شوند همینطور تیم های ورزشی میتوانند با کنترل سلامت ورزشکاران و میزان فشار وارد شده به بدن ورزشکار در تمرینات سنگین ومسابقات توسط این لباس ها از اسیب دیدگی جلو گیری کنند.
وی افزود: در لیگ های داخلی و باشگاه های ورزشی که امکان استفاده از ضربه گیرهای الکتریکی را به خاطر قیمت بالا ندارند و ورزشکاران به علت عدم اشنایی با نحوه ی استفاده از انها در مسابقات با مشکل مواجه می شوند می توانند با هزینه کمتر از این لباس ها استفاده کنند.
وی با اشاره به اینکه رقیبی برای لباس های هوشمند در ایران وجود ندارد، اظهار نمود: واردات این لباس با عنایت به قیمت دلار صرفه اقتصادی ندارد و همینطور نوع خارجی ان به دیتای داخلی متصل نمی گردد و دیتای ان باید مجزا خریداری شود.
طرح چادرهوشمند هم که توسط رضا احسن عنوان شد توانست با کسب 159 امتیاز در جایگاه سوم بایستد که وی در بیان بازار مصرف این چادر بیان نمود: این چادر برای امکان مذهبی مانند شاه چراغ، حضرت معصومه( س) و... برای پیشگیری از مفقود شدن چادرها قابل استفاده می باشد و همینطور قابلیت صادرات به کشورهای سوریه و عراق را هم دارد.
شایان ذکر است که ارزیابی های صورت گرفته توسط هیئت داوران بر مبنای شاخصهای ابلاغ گردیده همچون مدل کسب و کار، تعریف مناسب ازمحصول، نوع اوری و خلاقیت، حل چالش در جامعه و... صورت گرفته است.1399/11/17
13:54:56
0.0 / 5
1492
تگهای خبر: تولید , خرید , سیستم , هزینه
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان نئوپدیا
NeoPedia