NeoPedia
دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت منتشر كرد

فراخوان پشتیبانی از طرح های پژوهشی با موضوع Migration Health Research

فراخوان پشتیبانی از طرح های پژوهشی با موضوع Migration Health Research

نئوپدیا: دفتر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت (EMRO)، فراخوان خودرا در ارتباط با طرح های تحقیقاتی با موضوع Migration Health Research منتشر کرد.


به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، پناهندگان و مهاجران جمعیت زیادی را در کشورهای منطقه خاورمیانه می سازند. تعداد پناهندگان این منطقه در سال ۲۰۱۸ میلادی ۱۸ میلیون نفر تخمین زده شده که حدود ۱۲ میلیون نفر آنها در منطقه باقی ماندند. علاوه بر این، خیلی از این افراد حاشیه نشین هستند و از دسترسی به خدمات مراقبت های بهداشتی باکیفیت و مقرون به صرفه، همچون خدمات پیشگیرانه و ترویجی کافی برخوردار نیستند.
از آنجایی که کشورهای منطقه با همه گیری COVID-19 روبرو هستند، بدیهی است جمعیت لطمه پذیر مانند پناهندگان و مهاجران باید در تمام سیاست ها و برنامه های بهداشتی لحاظ شوند. با وجود این واقعیت که سلامت پناهندگان و مهاجران یکی از نگرانی های اساسی منطقه است، شواهد، دانش و ابزاری که تا حالا در دسترس قرار گرفته برای حل مشکلات موجود کافی نیست. پس این فراخوان در دستور کار دفتر منطقه ای WHO قرار گرفته است.
هدف این فراخوان، ارتقای تحقیقات سلامت بعنوان ابزاری برای برنامه ریزی در راه توسعه ملی، افزایش اقدامات مبتنی بر شواهد و برنامه ریزی برای ارائه سلامت به صورت عادلانه است.
بودجه طرح های این فراخوان، ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار به ازای هر طرح است و مهلت فراخوان مذکور یکشنبه 1۹ بهمن 1399 (۷ فوریه 2021) اعلام شده است.
بنا بر اعلام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، اطلاعات بیشتر شامل عناوین اولویت دار، شرایط متقاضیان و روش انتخاب طرح های برتر در لینک زیر موجود است:
https: //who.force.com/etdr/s/gs-solicitation/a0p3X00000av1gy/ca210004
در ضمن، هرگونه سوال می بایست فقط و فقط با نشانی های معرفی شده در فراخوان به شرح زیر مطرح شود و از تماس با معاونت تحقیقات و فناوری یا امور بین الملل ستاد خودداری شود.
Dr Ahmed Mandil (mandila@who.int)
Ms Dalya Mostafa (mostafad@who.int)
منبع:

1399/11/18
10:20:24
0.0 / 5
966
تگهای خبر: پژوهش , پژوهشی , خدمات , فناوری
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
NeoPedia