NeoPedia
با آلایندگی كمتر؛

تولید تاكسی هوایی دوربرد در فرانسه

تولید تاكسی هوایی دوربرد در فرانسه

به گزارش نئوپدیا یک شرکت فرانسوی از طریق اندازی خدمات تاکسی هوایی دوربرد برای جابجایی مسافر در فواصل طولانی اطلاع داده است. این تاکسی ها آلایندگی اندکی هم دارند.به گزارش نئوپدیا به نقل از نیواطلس، با اینکه رقابت برای عرضه خدمات تاکسی هوایی مدتی است در نقاط مختلف جهان شروع شده، اما یکی از چالش های راه اندازی خدمات مورد اشاره ضعف باتری های ساخته شده جهت استفاده در این تاکسی هاست. این باتری ها معمولاً تنها حدود ۲۰ دقیقه پرواز تاکسی های هوایی را ممکن می کنند.
از همین رو رقابت برای تولید نسل جدید باتری های برقی شروع شده و از طرفی ارتقای فناوری تولید پیل های سوختی هیدروژنی هم به شکل جدی پیگیری می شود تا بتوان روشی ایمن تر و عملی برای حمل و نقل هوایی یافت. انتظار می رود پرواز تاکسی های هوایی ظرف ۵ سال آینده وارد مرحله جدی تری شود.
شرکت Ascendance فرانسه که توسط چهار کارمند سابق شرکت ایرباس تأسیس شده، در کوشش برای تولید تاکسی هوایی دوربرد و دارای آلایندگی اندکی است که سرعت آن به بیشتر از ۱۶۰ کیلومتر در ساعت می رسد. این تاکسی هوایی هیبریدی دارای سه فن پنج تیغه در بخش فوقانی بدنه اش است و به صورت عمودی بالا رفته و سپس به صورت افقی به حرکت در می آید.
انتظار می رود میزان آلایندگی این تاکسی هوایی در مقایسه با هلی کوپترهای متعارف ۵۰ تا ۸۰ درصد کمتر باشد. شرکت سازنده هنوز در مورد میزان برد این محصول و دیگر خصوصیت های فنی آن اطلاعات بیشتری اعلام نکرده است.


منبع:

1399/11/28
21:12:35
0.0 / 5
1015
تگهای خبر: تولید , خدمات , شركت , فناوری
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
NeoPedia