NeoPedia
برای اولین بار صورت گرفت؛

تولید هولوگرام های خوردنی برای تأیید و تزئین مواد غذایی

تولید هولوگرام های خوردنی برای تأیید و تزئین مواد غذایی

نئوپدیا: محققان انگلیسی برای نخستین بار موفق به تولید هولوگرام های خوردنی شده اند که از آنها هم می توان برای تأیید کیفیت و سلامت مواد غذایی و تزئین آنها استفاده نمود.به گزارش نئوپدیا به نقل از نیواطلس، هولوگرام های جدید خوردنی را می توان به شیوه های متنوعی طراحی کرد و بر روی انواع مواد غذایی چسباند تا مصرف کننده بدون ایجاد هیچ گونه مشکلی برای سلامتش آنها را بخورد.
هولوگرام های مورد اشاره توسط محققان دانشگاه های بیرمنگام و وارویک طراحی شده اند و برای تولید آنها شربت ذرت و وانیل با آب مخلوط شده و ترکیب خشک شده نهایی بعنوان هولوگرام به کار گرفته شده است.
برای تثبیت این محصول یک لایه نازک از رنگ سیاه مصنوعی به آن اضافه شده است. در ادامه با استفاده از روشی معروف به الگوی تداخل لیزری، اطلاعات لازم بر روی این هولوگرام های خوردنی درج شده و خطوط برجسته ای در مقیاس نانو به آنها اضافه می شود.

زمانی که نور به این هولوگرام برخورد کند و از لایه زیرینی آن عبور کند، پوشش بیرونی آن در چارچوب طیفی رنگین کمانی مشاهده شده و اطلاعات درج شده بر روی آن هم قابل خواندن خواهد بود. دانشمندان در تلاش هستند از غیر سمی بودن این هولوگرام اطمینان کسب کنند و مجوز استفاده از آن بر روی مواد غذایی را کسب کنند.

1399/12/02
20:28:15
0.0 / 5
1428
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
NeoPedia