NeoPedia

رقابت شركت های خصوصی جهت راه اندازی ایستگاه های جدید فضایی

رقابت شركت های خصوصی جهت راه اندازی ایستگاه های جدید فضایی

به گزارش نئوپدیا همزمان با فرسودگی فزاینده ایستگاه فضایی بین المللی، ناسا بودجه ای 400 میلیون دلاری را برای جلب همکاری شرکتهای خصوصی برای ساخت چند ایستگاه فضایی جدید مختص کرده است.به گزارش نئوپدیا به نقل از اسلش گیر، شرکت های خصوصی وظیفه طراحی ایستگاه های فضایی بین المللی را بر عهده دارند. در عین حال مقرر است تعداد این ایستگاه ها از یک مورد فراتر رود و تعدادی از آنها در مدارهای پایین زمین مستقر خواهند شد.
بعد از طراحی این ایستگاه ها توسط شرکت های خصوصی، ناسا وظیفه بررسی و تأیید نقشه های نهایی طراحی را بر عهده خواهد گرفت. سپس ارزیابی های فنی دراین زمینه صورت می گیرد و انتظار می رود تا سال ۲۰۲۵ برخی از این ایستگاه ها برای پرتاب به فضا آماده شوند.
از جمله شرکت هایی که برای همکاری با ناسا دراین زمینه اعلام آمادگی کرده اند، می توان به سیرانوادا و اکسیوم اسپیس اشاره نمود. ایستگاهی که اکسیوم به دنبال ساخت آنست، یک ایستگاه فضایی بین المللی تجاری است که یک ماژول ویژه برای اتصال آن به ایستگاه فضایی بین المللی فعلی نیز طراحی خواهد شد.
پیش از این پرتاب ماهواره های گوناگون به فضا توسط بخش خصوصی و ارسال راکت های فضایی چندبار مصرف به مدار زمین از طرف شرکت های خصوصی زمینه مشارکت مؤسسات غیردولتی در این صنعت گرانقیمت را ایجاد کرده بود. اسپیس ایکس بیشترین مشارکت را در این طرح ها داشته و ناسا امیدوار است همکاری با بخش خصوصی دراین زمینه منجر به صرفه جویی مالی و یافتن راه های خلاقانه برای انجام ماموریت های مختلف فضایی شود.


منبع:

1400/01/17
12:18:19
5.0 / 5
958
تگهای خبر: بین المللی , شركت , صنعت
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
NeoPedia