NeoPedia

پنج آزمایشگاه پیش بالینی در ۵ دانشگاه منتخب كشور راه اندازی می شود

پنج آزمایشگاه پیش بالینی در ۵ دانشگاه منتخب كشور راه اندازی می شود

نئوپدیا: راه اندازی پنج آزمایشگاه پیش بالینی در پنج دانشگاه منتخب که توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تعیین می شود، همچون توافقات حاصل شده در جلسه معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت بود.


به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، در جلسه ای که با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، دکتر فرید نجفی معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و برخی مدیران معاونت علمی و معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت برگزار شد، بر تعامل و همکاری سازنده در زمینه تحقیقات و فناوری حوزه سلامت تاکید و درباب نحوه چگونگی این تعامل بحث و تبادل نظر انجام شد.
بر اساس این گزارش، راه اندازی ۵ آزمایشگاه پیش بالینی در پنج دانشگاه منتخب که توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تعیین می شود و توافق در خصوص راه اندازی دکتری تخصصی تکنولوژی محور و کمک های معاونت علمی در این رابطه همچون توافقات این جلسه بود.
همچنین در این جلسه قرار شد در ارتباط با نحوه کمک های مالی به طرح پزشک پژوهشگر، بررسی های لازم توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام و به اطلاع معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت رسانده شود.
بر اساس اعلام وبدا، همین طور در مورد ایجاد شتابدهنده های تجهیزات پزشکی با الگوی مرکز رشد تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در سطح سایر دانشگاه های علوم پزشکی، قرار شد این مساله توسط دکتر سرکار رئیس مرکز رشد تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران مورد بررسی قرار گرفته و اقدام آنی صورت گیرد.
منبع:

1400/01/23
10:34:38
5.0 / 5
1043
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
NeoPedia