NeoPedia
در یك شركت دانش بنیان محقق شد؛

ساخت دستگاه از بین برنده ویروس های كاغذ

ساخت دستگاه از بین برنده ویروس های كاغذ

پژوهشگران یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی و ساخت دستگاه از بین برنده ویروس، میکروب و باکتری کاغذهای کاربردی در ادارات شدند.سیف الله زنجانی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان درباب دستگاهی که در این شرکت تولید شده به خبرنگار مهر اظهار داشت: ما موفق شدیم به سفارش معاونت علمی و فناوری دستگاهی را طراحی نماییم که ضد عفونی کننده، استرلیزه و میکروب زدایی از کاغذ است.
وی با اعلان اینکه پس از درخواست معاونت علمی ظرف دو ماه توانستیم این دستگاه را به تولید برسانیم، اشاره کرد: ما در این شرکت در زمینه های کشاورزی، دارویی و …فعالیت می کردیم و توانایی ساخت چنین دستگاهی را به سفارش معاونت علمی داشتیم.
زنجانی اشاره کرد: این دستگاه قابلیت ضد عفونی هر نوع کاغذی را دارد و در مدت زمان کوتاهی این کار را انجام می دهد تا از انتشار ویروس کرونا بواسطه کاغذهای جابجا شده توسط کارمندان جلوگیری شود.
وی اضافه کرد: این دستگاه همانند یک ماکروویو است که برای نخستین بار در خاورمیانه و آسیا در این شرکت طراحی و تولید شده است.
مدیرعامل شرکت با اعلان اینکه این دستگاه تایید شده و به بهره برداری رسیده است، عنوان کرد: معاونت علمی و فناوری هر آزمایشی که مد نظرشان بود را بصورت کتبی به انستیتو پاستور ایران فرستادند که نتیجه بخش بود.
وی اظهار داشت: انستیتو پاستور ایران به معاونت علمی اعلام نمود که این دستگاه همه آیتم های از بین بردن ویروس و.. را دارد.
به گفته زنجانی، از بین بردن باکتری سخت تر از ویروس می باشد اما این دستگاه قابلیت از بین بردن هر دو را دارد.
مدیرعامل شرکت با تاکید بر این که تا ۹۸ درصد ویروس، باکتری و میکروب از کاغذ با این دستگاه از بین می رود، اظهار داشت: حالا در مرحله تولید هستیم و برخی سازمان ها هم به ما سفارش داده اند.
وی با اعلان اینکه دستگاه از بین برنده ویروس و باکتری کاغذ در دمای ۸۰-۷۰ درجه عملیات استرلیزه کردن کاغذ را انجام می دهد، افزود: این دستگاه قابلیت دارد تا در عرض پنج دقیقه حجم زیادی از کاغذ را میکروب و ویروس زدایی کند.
به گفته زنجانی، حالا این دستگاه در معاونت علمی و فناوری استفاده می شود و نهادهای دیگر هم از شرکت ما درخواست داشته اند تا دستگاه را در اختیارشان قرار دهیم.
وی با اعلان اینکه تجهیزات این دستگاه کاملاً ایرانی است و تولید ۹۹ درصدی این دستگاه در شرکت ما انجام گرفته اظهار داشت: حالا دانش فنی دستگاه را به دست آورده ایم و ظرفیت تولید سالیانه ۱۲۰ دستگاه را داریم.
این فعال فناور افزود: می توانیم در هر ماه ۱۰ دستگاه تولید نماییم و امکان افزایش تولید تا ۲۰۰ دستگاه را داریم.
وی اظهار داشت: نهادهای امنیتی، نیروهای مسلح و غیره نیز می توانند از این دستگاه به آسانی استفاده کنند.
زنجانی درباب برنامه صادراتی شرکت اظهار داشت: برای صادرات هم برنامه داریم که به ترکیه، گرجستان، کشورهای آسیای شرقی دستگاه را صادر نماییم. البته که با روسیه هم مذاکراتی داشته ایم و امیدواریم خریدار دستگاه های ما باشند.

1400/02/23
22:37:26
5.0 / 5
1088
تگهای خبر: تولید , خرید , شركت , فناوری
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان نئوپدیا
NeoPedia