NeoPedia

طرح های فناورانه دانشگاه شهید بهشتی معرفی می گردند

طرح های فناورانه دانشگاه شهید بهشتی معرفی می گردند

نئوپدیا: طرح های برگزیده رویداد نوآ در پارک علم وفناوری دانشگاه شهید بهشتی انتخاب شدند و به مرحله دمو دی ورود پیدا می کنند.


به گزارش نئوپدیا به نقل از پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی، پایش اولیه (Pretest) رویداد «نوآ» که از ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در پارک علم وفناوری دانشگاه شهید بهشتی (با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی) انجام شد امروز به کار خود اختتام می دهد. طرح نوآ که از اسفندماه ۹۹ با مشارکت پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و ۱۸ مرکز نوآوری مستقر در این دانشگاه کار خودرا آغاز نموده به مراحل نهایی خود رسیده و در چرخه شتابدهی بسیار فشرده و کپسولی قرار دارد تا تیم های راه یافته به دوره های منتورینگ تخصصی و عمومی بتوانند به استانداردهای لازم برای دستیابی به یک استارت آپ موفق برسند. بگفته علی اصغر سعدآبادی عضو هیات علمی و رئیس مرکز رشد دانشگاه شهید بهشتی، پایش اولیه ۹ تیم از دانشکده برق، ۵ تیم از مرکز علوم انسانی و ۲ تیم از پژوهشکده علوم و فناوری های پزشکی، انجام شد که در مجموع، ۱۶ تیم مورد بررسی قرار گرفته است. وی ادامه داد: تیم های شرکت کننده، طرح های خودرا به رئیس مرکز نوآوری مربوطه و همین طور کمیته پذیرش و ارزیابی ارائه دادند. وی اشاره کرد: برای هر تیم، ۱۰ دقیقه زمان در نظر گرفته شد که ۵ دقیقه نخست آن، به ارائه تیم ها اختصاص داده شد و ۵ دقیقه دوم نیز، در اختیار کمیته پذیرش و ارزیابی و رئیس مرکز نوآوری مربوطه بود تا در آن، سوالات و موارد احتمالی مطرح شود.
وی ادامه داد: در روز دوم، ۷ تیم از دانشکده علوم تربیتی و ۹ تیم از دانشکده علوم زمین طرح های خودرا ارائه دادند. رئیس مرکز رشد دانشگاه شهید بهشتی اظهار داشت: نتیجه داوری تیم های شرکت کننده، در انتهای جلسات کمیته پذیرش و ارزیابی و رئیس مرکز نوآوری مربوطه، مشخص شده و بعد از آنکه تمامی تیم ها طرح خودرا ارائه دادند، نتایج نهایی به ایشان اعلام خواهد شد. سعدآبادی اضافه کرد: در این رویداد، بعد از ارائه طرح های شرکت کنندگان، به تشخیص کمیته پذیرش و ارزیابی و همین طور رئیس مرکز نوآوری مربوطه، برخی از تیم ها حذف شده و سایر تیم هایی که امتیاز لازم را کسب کرده اند، به مرحله نهایی رویداد راه خواهند یافت. وی افزود: بدین سان تیمهایی که طرحشان رد شوند از این دوره حذف خواهند شد و تیمهایی که طرحشان پذیرفته شود به Demoday راه پیدا کرده و برای ارائه به سرمایه گذار و جذب سرمایه آماده خواهند شد. وی اظهار نمود: در نهایت تیم هایی که بتوانند این دوره را بگذرانند و فاکتورهای لازم را کسب کنند در فاز نهایی رویداد و در جلسه داوری که با حضور شخصیت های برجسته‌ی اکوسیستم نوآوری کشور در روز ۱۰خرداد ۱۴۰۰ برگزار می شود، شرکت کرده و در صورت برگزیده شدن از حمایت های طرح نوآ بهره مند خواهند شد. طرح نوآ با تاکید بر ایجاد انگیزه، نشاط، هم افزایی، آموزش و مشاوره نوآوران و کارآفرینان در جهت خلق شرکت های دانش بنیان و خلاق در مراکز نوآوری دانشکده ها و پژوهشکده های دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر اقتصاد دانش بنیان و خلاق و پذیرش تیم های نوآور دانشجویی و تیم های فناور با تاکید بر این مهم می باشد. در این راستا ایده های ارائه شده طی سه مرحله بررسی می شوند.


منبع:

1400/02/30
12:47:33
5.0 / 5
1000
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
NeoPedia