NeoPedia
به عنوان طرح كلان ملی؛

آغاز ساخت نمونه پروازی بالگرد نیمه سنگین

آغاز ساخت نمونه پروازی بالگرد نیمه سنگین

نئوپدیا: طرح کلان ملی ساخت نمونه پروازی بالگرد نیمه سنگین، منطبق با استانداردهای جهانی شروع شد و متخصصان در حال بومی سازی قطعات آن هستند.به گزارش نئوپدیا به نقل از معاونت علمی و فناوری، با حمایت ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با همکاری یک شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگرد، طراحی و ساخت نمونه اولیه بالگرد نیمه سنگین با کمک توان و تخصص شرکت های دانش بنیان شروع شد و با کمک شرکت های دانش بنیان قطعات اولیه آن در حال تولید است. قطعاتی با رعایت استاندارد جهانی(TC) تولید می شوند و به بازار غیرنظامی وارد خواهند شد.
این بالگرد در کلاس وزنی نیمه سنگین است و فضایی برای ۲ خدمه، ۱۳ سرنشین، ۴ بلید و ۲ موتور در آن تولید شده است. پروژه طراحی و ساخت یک نمونه پروازی از بالگرد متداول، منطبق با استانداردهای بین المللی هواپیمایی کشوری شروع شده است.
طراحی و تولید بالگرد متوسط و نیمه سنگین همچون اهداف کلانی است که در ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفنه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دنبال می شود. در حقیقت یکی از اصول مطرح شده در سند جامع توسعه هوافضای کشور استفاده حداکثری از توان داخلی و فعال سازی ظرفیت ها است.
طرح کلان ملی فناوری طراحی و ساخت یک نمونه پروازی از بالگرد متداول نیز با همین هدف و در امتداد استفاده از توان تخصصی شرکت های دانش بنیان و خلاق این حوزه در حال اجراست.


منبع:

1400/03/03
10:21:46
5.0 / 5
1025
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
NeoPedia