NeoPedia
رئیس مركز فناوری های همگرا مطرح كرد؛

پشتیبانی از 125 محصول در حوزه فناوری های همگرا

پشتیبانی از 125 محصول در حوزه فناوری های همگرا

نئوپدیا: رییس مرکز فناوری های همگرا از حمایت 125 طرح و پروژه در حوزه فناوری های همگرا (نانو، بایو، علوم شناختی و فناوری اطلاعات) آگاهی داد.به گزارش نئوپدیا به نقل از مهر، دکتر علی محمد سلطانی امروز در مراسم رونمایی از محصولات حوزه فناوری های همگرا که در محل معاونت علمی و فناوری برگزار شد، اظهار داشت: این مرکز از سال ۱۳۹۵ با هدف توسعه محصولات در چهار حوزه فناوری نانو، بایو، علوم شناختی و فناوری اطلاعات شروع به کار کرده است.
وی با اعلان اینکه طی این چند سال ۱۲۵ طرح مورد حمایت قرار گرفته است، اظهار داشت: از دل این طرح ها، ۶۳ استارت آپ بیرون آمده که حالا مشغول فعالیت در زمینه تولید محصولات و ارائه خدمات هستند.
رئیس مرکز فناوری های همگرا با اعلان اینکه امروز از حدود ۲۵ طرح در این عرصه ها رونمایی گردید، اضافه کرد: این طرح ها حاصل تلاش و حمایت مرکز فناوری های همگرا که در ستاد توسعه فناوری نانو مستقر است، حمایت شده اند.
سلطانی با اشاره به حمایت های این مرکز از فناوری های NDIC اظهار داشت: در این مرکز حمایت ها بصورت گرنت هوشمند، وام هوشمند و دوره پیش شتابدهی است. طرح هایی که دولت باید مورد حمایت قرار دهد، گرنت هوشمند را دریافت می کنند و اگر در امتداد تجاری سازی باشند، وام هوشمند را از مرکز ستاندن خواهند کرد.
به گفته رییس مرکز فناوری های همگرا، حمایت های دوره پیش شتابدهی شامل حال فارغ التحصیلانی می شود که در امتداد ارتقای محصولات خود فعالیت می نمایند.
سلطانی به حمایت مرکز فناوری های همگرا در قالب وام هوشمند اشاره نمود و اظهار داشت: وقتی طرح های فناوری تا مرحله ای جلو برود وام هوشمند به آنها تعلق می گیرد؛ یعنی باتوجه به معیارهای موفقیت در قرارداد این پشتیبانی از وام هوشمند به گرنت هوشمند تبدیل می شود.
سلطانی با تاکید بر ضرورت تولید تجاری جوهرهای زیستی و تایید آن از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در کشور، اظهار داشت: دراین زمینه باید پروژه هایی میان مهندسان و پزشکان اجرائی شود. عمده پروژه هایی که در زمینه پوست، استخوان و قرنیه اجرائی شده حاصل همکاری مهندسان و پزشکان است.
رئیس مرکز فناوری های همگرا درباب فناوری زیستی اظهار داشت: این فناوری حوزه ای است که به سبب پیوند عضو در دنیا حوزه ای مهم بشمار می رود و ما باید در این راستا چاپگر زیستی، جوهر زیستی و بافت را تولید نماییم.

وی افزود: دانشگاه ها در زمینه فناوری های همگرا توانایی های زیادی دارند اما باید صندوق سرمایه گذاری تخصصی در این عرصه ایجاد شود تا به پشتیبانی از این پروژه ها بپردازند.


منبع:

1400/03/08
23:24:35
5.0 / 5
963
تگهای خبر: آموزش , تولید , خدمات , دانشگاه
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
NeoPedia