NeoPedia
در راستای تقویت توان صادراتی؛

باشگاه سرآمدان صادرات دانش بنیان شروع به كار كرد

باشگاه سرآمدان صادرات دانش بنیان شروع به كار كرد

به گزارش نئوپدیا باشگاه سرآمدان صادرات دانش بنیان با هدف ارتقای جایگاه رقابتی شرکتهای برتر فعال در این عرصه افتتاح شد.به گزارش نئوپدیا به نقل از معاونت علمی و فناوری، مهدی قلعه نوی رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن اشاره به راه اندازی باشگاه سرآمدان صادرات دانش بنیان، اظهار داشت: یکی از وظایف این مرکز تقویت توان صادراتی و توسعه بازار شرکتهای دانش بنیان، فناور و خلاق از راه عرضه خدمات متنوع است.
وی اضافه کرد: تابحال سیاست های حمایتی از شرکتهای دانش بنیان از جنس ایجاد پلت فرم های عرضه خدمات مانند کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری و صندوق توسعه صادرات و تبادل فناوری بود و هر شرکت می توانست با عنایت به نیاز و تشخیص خود از آئین نامه های موجود استفاده نماید.
به گفته قلعه نوی، حضور موفق شرکت ها در عرصه صادرات احتیاج به توسعه رویکردها و ارتقای برنامه های فعلی دارد. برنامه باشگاه سرآمدان صادرات دانش بنیان گامی موثر در جهت اتخاذ رویکرد فعالانه و اختصاصی کردن حمایت ها در جهت تقویت توان صادراتی شرکتهای برتر و منتخب خواهد بود.
رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: رقابت در حوزه محصولات با فناوری بالا در بازارهای بین المللی به علت وجود برندهای معتبر و با سابقه، بسیار جدی و دشوار می باشد. بنابراین برای توسعه هرچه بیشتر صادرات محصولات باکیفیت و رقابتی، احتیاج به انتخاب شرکتهای برتر و اتخاذ راهبرد دقیق در عرضه خدمات وجود دارد.
وی اضافه کرد: باشگاه سرآمدان صادرات دانش بنیان از راه ارزیابی شرکتهای دانش بنیان برپایه شاخص هایی در سه مولفه فنی، زیرساختهای شرکتی و میزان فروش داخلی و خارجی، مبادرت به رتبه بندی و انتخاب شرکتهای دانش بنیان صادراتی برتر کرده است و شرکتهای صادراتی دانش بنیان را با عنایت به نتایج ارزیابی ها در چارچوب شرکتهای ۵، ۴ و ۳ ستاره و مستعد تقسیم بندی می‎ کند.
به گفته قلعه نوی، این برنامه با حمایت مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی ریاست جمهوری از یک سال قبل ارزیابی شرکت ها شروع شد. همچون وظایف این باشگاه هم شناسایی، انتخاب و توانمندسازی شرکتهای برتر با قابلیت صادرات، انتخاب شرکت ها برای همراهی با مسؤلان کشور در سفرهای خارجی، ایجاد کنسرسیوم های تخصصی شرکت ها، برندسازی، تضمین کیفیت، گارانتی و خدمات بعد از فروش محصولات و جذب مشوق ها و حمایت ها برای تسهیل فرآیندها است.
وی افزود: تا کنون بیشتر از یک هزار و ۱۰۰ شرکت ارزیابی فنی و از میان آنها ۵۱۳ شرکت به صورت کامل ارزیابی شده اند و از این تعداد ۴ شرکت در سطح ۵ ستاره، ۴۸ شرکت ۴ ستاره و ۲۲۷ شرکت رتبه ۳ ستاره را دریافت کردند. ۱۰۳ شرکت هم جزء شرکتهای مستعد شناسایی شدند.
رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همینطور بیان نمود: فهرست سطح بندی شرکت ها به صورت دوره ای و برپایه تلاش آنها برای ارتقای جایگاه خود بروزرسانی خواهد شد.

1400/03/11
22:59:50
5.0 / 5
1118
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
NeoPedia