NeoPedia
در گزارش نئوپدیا عنوان شد؛

اشتراك گذاری ۱۹هزار تجهیز آزمایشگاهی

اشتراك گذاری ۱۹هزار تجهیز آزمایشگاهی

به گزارش نئوپدیا مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی اظهار داشت: تا حالا 19هزار تجهیز برای پژوهشگران توسط این شبکه آزمایشگاهی به اشتراک گذاشته شده که دانش بنیانها می توانند از طرح های تخفیفی استفاده کنند.رضا اسدی فرد در گفتگو با خبرنگار مهر، ارائه خدمات آزمایشگاهی و دارای کیفیت را یک زیرساخت کلیدی برای انجام پژوهش های کاربردی و توسعه محصولات فناورانه دانست و اظهار داشت: شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی با همین رویکرد بستری را برای ایجاد ارتباط و تعامل اثربخش میان طرف عرضه خدمات یعنی مجموعه های آزمایشگاه ها با طرف تقاضا یعنی شرکت های دانش بنیان و خلاق، دانشگاهیان و پژوهشگران به وجود آورده است.
مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی اضافه کرد: از شروع فعالیت شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی تا کنون، زمینه برای ارائه بیش از صدها نوع خدمت آزمایشگاهی در شکل ها و دسته بندی های موضوعی مختلف فراهم آمده است.
به اشتراک گذاری ۱۹ هزار تجهیز آزمایشگاهی
وی افزود: برای اینکه این شبکه آزمایشگاهی توانسته به بستری مناسب برای به اشتراک گذاری بیش از ۱۹۰۰۰ تجهیز آزمایشگاهی از ۹۲۰ مجموعه ارائه دهنده خدمات شامل مراکز تحقیقاتی، پژوهشگاه، شرکت و آزمایشگاه از بخش دولتی و خصوصی تبدیل گردد.
به گفته وی، تمامی حوزه های فناوری در دامنه خدمات شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی قرار دارد و این شبکه آزمایشگاهی، به پژوهشگران و صنایع فعال در زمینه های مختلفی مانند فنی و مهندسی، مواد و متالورژی، برق و الکترونیک، شیمی، هوا فضا، معدن؛ حوزه محیط زیست، کشاورزی و گیاهان دارویی و حوزه های زیست فناوری و پزشکی ارائه خدمت می کند.
حمایت از زیست بوم فناوری و نوآوری
مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی، پشتیبانی از فعالان زیست بوم نوآوری برای رونق پژوهش و توسعه محصولات دانش بنیان را یکی از محورهای اولویت دار شبکه آزمایشگاهی عنوان نمود و اضافه کرد: این حمایت ها در شکل ها و شیوه های مختلف به مخاطبان ارائه شده است و برای ارائه بهتر این خدمات، باشگاه مشتریان شبکه چتری حمایتی را برای فعالان زیست بوم نوآوری و فناوری فراهم نموده است.
وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۲۰ هزار عضو حقیقی و حقوقی بر بستر باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی از این خدمات و تسهیلات بهره برده اند، افزود: باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی با تسهیل دسترسی به خدمات آزمایشگاه های سراسر کشور، به شرکت های دانش بنیان و خلاق، نخبگان، پژوهشگران و دانشگاهی کمک می نماید تا بتوانند دسترسی سریع تر و ساده تری به خدمات آزمایشگاهی داشته باشند.
به گفته اسدی فرد، طرح های تخفیف متناسب با نیاز هریک از گروه های عضو باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی، در هر فصل تعیین و اعلام می شود.
مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی، به گروه های مخاطب این تخفیف ها اشاره نمود و اضافه کرد: در این طرح تلاش شده است با نگاهی جامع نگر، تمامی اقشار نقش آفرین در زمینه نوآوری و فناوری ذیل چتر حمایتی باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی، از حمایت ها و تخفیف ها برخوردار شوند.
وی افزود: بر همین اساس، شرکت های دانش بنیان، دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد، دکتری، نخبگان، شرکت های خلاق، اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و سرآمدان علمی ایران مشمول طرح های تخفیف فصلی این شبکه می شوند.
وی ادامه داد در سال ۱۳۹۹ بیش از ۳۰۰ میلیاردریال اعتبار توسط پژوهشگران، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و شرکت های دانش بنیان استفاده شده است.
اسدی فرد از ارائه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان آگاهی داد و اضافه کرد: شرکت های دانش بنیان یکی از مخاطبان اصلی تخفیف ها به شمار می روند.
امکان بهره مندی از خدمات آزمایشگاهی تا ۴۰ میلیون ریال توسط شرکتهای دانش بنیان
اسدی فرد اضافه کرد: شرکت های دانش بنیان در سال ۱۴۰۰، به میزان ۴۰ میلیون ریال اعتبار استفاده از خدمات آزمایشگاهی را با تخفیف ۵۰ درصدی دریافت می کنند.
مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی، شرکت های خلاق و فعالان صنایع نرم و فرهنگی را گروه دیگری از مخاطبان دریافت تسهیلات اعتباری باشگاه مشتریان دانست و اضافه کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، طرح پشتیبانی از شرکت های خلاق را باتوجه به نقش اثربخش این شرکتها در رونق اقتصاد دانش بنیان و شکوفایی ظرفیت های نهفته علوم انسانی، صنایع خلاق و فرهنگی بعنوان یکی از اولویت های جدی دنبال می کند.
وی افزود: شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی نیز هم راستا با این سیاست، تسهیلات اعتباری استفاده از خدمات آزمایشگاهی را به میزان ۴۰ میلیون ریال و با تخفیف ۵۰ درصدی به شرکت های خلاق ارائه می کند.
اسدی فرد، به تسهیلات ۱۰۰ میلیون ریالی با تخفیف ۵۰ درصدی دریافت خدمات آزمایشگاهی برای اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور اشاره نمود و افزود: همین طور دانشجویان تحصیلات تکمیلی از تسهیلات ۴۰ میلیون ریالی با ۵۰ درصد تخفیف بهره مند می شوند.

1400/03/20
22:52:27
5.0 / 5
1107
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
NeoPedia