NeoPedia
در دانشگاه علم وصنعت؛

طرح مفهومی خودروی برقی یاس رونمایی گردید

طرح مفهومی خودروی برقی یاس رونمایی گردید

به گزارش نئوپدیا امروز در دانشگاه علم و صنعت از طرح مفهومی خودروی برقی و دونفره یاس رونمایی گردید. این وسیله نقلیه با عنایت به شرایط تهران طراحی شده است.به گزارش نئوپدیا به نقل از مهر، بامداد امروز طرح مفهومی خودروی برقی دو نفره «یاس» در اولین همایش بین المللی قوای محركه نوین در دانشگاه علم و صنعت ایران رونمایی گردید.
این طرح مفهومی توسط محققان پژوهشكده مهندسی خودروی دانشگاه علم و صنعت طراحی شده است. هم اكنون مرحله طراحی آن تكمیل و آماده ساخت نمونه و تولید است.
این خودروی برقی كه برای حمل ونقل شهری طراحی شده می تواند با یك مرتبه شارژ ۱۰۰ كیلومتر را بپیماید و بیشترین سرعت آن هم ۴۵ كیلومتر برساعت است.
علاوه بر آن شیب روی خودرو با عنایت به شرایط و وضعیت تهران، ۱۵ درصد به صورت متوسط تعیین شده است. ارتفاع خودرو تا زمین هم با عنایت به پستی و بلندی های شهر تهران محاسبه شده است.
بدنه خودرو هم به صورت سازه فضایی است كه در پوشش آن از كامپوزیت استفاده شده است.
با وجود آنكه كلاس خودرو بین موتور سیكلت و خودرو معمولی است، اما شاسی های كامل یك خودرو را دارد و حمل ونقل با آن راحت است.
در این خودرو امكان استفاده از هر دو نوع باتری لیتیوم یونی و سرب اسیدی فراهم شده و شارژ آن هم بسیار آسان است. این خودرو مجهز به آداپتور مخصوصی است و می توان در پاركینگ خانه آنرا شارژ كرد. همینطور راننده می تواند با رجوع به ایستگاه هایی كه در شهرداری ها تعیین می شود، باتری خالی خویش را تحویل داده و باتری شارژ شده را تحویل بگیرد.

1397/12/07
20:01:11
5.0 / 5
4326
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان نئوپدیا
NeoPedia