NeoPedia
قرارداد لاكهید مارتین با ارتش آمریكا؛

تولید ابزار دفاعی نظامی از میكروب ها

تولید ابزار دفاعی نظامی از میكروب ها

به گزارش نئوپدیا شركت لاكهید مارتین در حال بررسی روش های تولید برخی ابزار نظامی و هم پوشش های مستحكم دفاعی با استفاده از میكروب ها و برخی موجودات تك سلولی است.به گزارش نئوپدیا به نقل از نیواطلس، این شركت بر این باور است كه می توان نسلی جدید از ابزارآلات پیشرفته دفاعی و جنگی را با استفاده از موجودات تك سلولی تولید كرد و از همین رو قراردادی ۵ ساله را به ارزش ۱۰ میلیون دلار با ارتش آمریكا با همین هدف منعقد كرده است.
بر اساس این قرارداد از مواد مذكور برای تولید محصولات نانوی منعطف با كاربردهای نظامی و دفاعی و فضایی استفاده خواهد شد. مهندسان و زیست شناسان در چارچوب این قرارداد و با همكاری یكدیگر برای دستكاری دی ان ای ارگانیسم های تك سلولی و تولید مواد جدیدی كه تابحال در ارتش های جهان استفاده نشده، تلاش خواهند كرد.
تا حال دستكاری ژنتیك بیشتر در علم پزشكی و شیمی كاربرد داشته، اما حالا جذابیت های این روش مورد توجه نظامیان هم قرار گرفته است. پژوهشگران می گویند در آینده می توان از برخی میكروب های خاص برای تولید محصولات مختلفی شامل دارو، ابریشم و حتی موادی بسیار مستحكم و نفوذ ناپذیر با وزن و ضخامت اندك و انعطاف پذیری بسیار بالا استفاده نمود.
علاوه بر این، روش مورد اشاره برای تولید فیلترهای چشمی به منظور افزایش توان دید، حفاظت از سربازان و فضانوردان در مقابل انواع اشعه های مضر و غیره كاربرد خواهد داشت.

1397/12/08
15:45:24
5.0 / 5
4852
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان نئوپدیا
NeoPedia