NeoPedia
محققان دانشگاه علوم پزشكی جندی شاپور اهواز هشدار دادند؛

به بهداشت روان كاركنان خط مقدم درمان توجه گردد

به بهداشت روان كاركنان خط مقدم درمان توجه گردد

نئوپدیا: پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، با انجام پژوهشی دریافتند که بیماری کووید 19 موجب افزایش اختلال استرس بعد از سانحه در پرسنل درمانی خط مقدم و خط غیر مقدم مقابله با کووید 19 می گردد.


به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، اختلال استرس بعد از سانحه نوعی اختلال است که می تواند بعد از مواجهه با یک واقعه لطمه زا رخ دهد.
این مطالعه توسط سعیده عسکری و با همکاری پوراندخت افشاری، مریم بهشتی نسب، حدیث بهمئی، پروین عابدی برای ارزیابی PTSD در پرسنل درمانی خط مقدم و غیر خط مقدم که مراقبت از بیماران COVID-۱۹ را انجام می دهند، انجام شد.
در قسمتی از این پژوهش آمده است: ایران کشوری است که طی سالهای اخیر با خیلی از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله روبرو شده است. سیاست گذاران می توانند با بهره گیری از نتایج این مطالعه برنامه ای در نظر بگیرند که مراقبت های روانشناختی ارائه دهندگان خدمات بهداشتی را در نظر بگیرند.
نتایج این مطالعه نشان داد که پرسنل درمانی خط مقدم در مقایسه با پرسنل درمانی غیر خط مقدم بیشتر به اختلال استرس بعد از سانحه حساس هستند. سیاست گذاران بهداشتی باید در مواقع بحرانی مانند بیماری همه گیر COVID-۱۹ به بهداشت روانی کارکنان درمانی توجه نمایند.
منبع:

1400/04/26
15:13:27
5.0 / 5
858
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
NeoPedia