NeoPedia
سورنا ستاری تأكید كرد:

لزوم ورود بخش خصوصی به سرمایه گذاری در پژوهش

لزوم ورود بخش خصوصی به سرمایه گذاری در پژوهش

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از طریق اندازی بیشتر از ۷ هزار شرکت دانش بنیان و خلاق اطلاع داد و اظهار داشت: شرکتهای خلاقِ ویژه علوم انسانی آغاز به کار کرده اند.به گزارش نئوپدیا به نقل از مهر، آئین اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین المللی فارابی ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی بامداد امروز با حضور وزیر علوم به صورت حضوری و مجازی برگزار گردید.
سورنا ستاری ضمن اشاره به برگزاری جشنواره فارابی اظهار داشت: طی هفت الی هشت سال قبل یک اتفاق بزرگ افتاد؛ چیزی که اسم آنرا اکوسیستمِ نوآوری یا زیست بوم نوآوری در کشور می گذاریم و به مدل بسیار موفقی برای بحث های تجاری سازی در حوزه فناوری رسیده ایم.
وی افزود: این زیست بوم از دانشگاه ها، مراکز نوآوری، مراکز رشد و پارک های علم و فناوری شروع می شود. همینطور یک ساختار مالی و انواع صندوق های پژوهش و فناوری کنار این زیست بوم فعالیت می کند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اضافه کرد: زمینه ای برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در دانش فراهم گشته است، برای حل مشکلات مردم به محصول نیاز داریم و محصول، حاصل سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش پژوهش است؛ بخشی که همیشه از آن غافل بودیم. تا بخش خصوصی در پژوهش سرمایه گذاری نکند، محصولی به مردم تحویل داده نمی گردد.
وی افزود: تلاش زیست بوم بر این است که بخش خصوصی در پژوهش سرمایه گذاری کند که نتیجه آن راه اندازی بیشتر از هفت هزار شرکت دانش بنیان و خلاق است. همینطور شرکتهای خلاقِ ویژه علوم انسانی آغاز به کار کرده اند.
ستاری افزود: روح علوم انسانی چیزی است که در همه بخش های صنعتی و جامعه باید به وضوح ببینیم و فکر می نماییم مدلهای موفقی را توسعه داده ایم.
وی تصریح کرد: گرچه در علوم انسانی دیر شروع کردیم و دلیل هم این بود که در حوزه های دیگر، ورود به تکنولوژی و به محصول رسیدن راحتتر بود. از سال قبل خانه های خلاق در بافت های فرسوده و خانه های قدیمی افتتاح شد. بیشتر از ۳۰ خانه خلاق درحال راه اندازی و بیشتر از ۱۶ خانه بوجود آمده است. در این خانه ها جوانان تحصیل کرده در حوزه علوم انسانی، ایده های خویش را تجاری می کنند.
معاون رئیس جمهوری اضافه کرد: بیشتر از هزار و ۵۰۰ شرکت خلاق داریم، که این بخش با کمک استادان می تواند توسعه قابل توجهی پیدا کند.

1400/04/28
08:06:08
5.0 / 5
746
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
NeoPedia